9.2 C
Sandomierz
czwartek, 25 kwietnia, 2024
Strona głównaSportWisła Sandomierz wygrała z Lublinianką na rozpoczęcie rundy. 3:1 na stadionie przy...

Wisła Sandomierz wygrała z Lublinianką na rozpoczęcie rundy. 3:1 na stadionie przy Koseły

Warunki atmosferyczne, padający śnieg i niska temperatura zdecydowanie nie sprzyjały piłkarzom w inauguracyjnym meczu wiosennej rundy. Mimo tego, Wisła Sandomierz w nowym składzie i z nowym szkoleniowcem pokonała Lubliniankę Lublin. Drużyna gości przyjechała do Sandomierza w bardzo młodym składzie i z trenerem grup młodzieżowych, bo dotychczasowy szkoleniowiec zrezygnował z funkcji dwa dni wcześniej.

Cenne trzy punkty wywalczyła Wisła podczas niedzielnego spotkania. Dobrą passę rozpoczęła bramka Mateusza Wyjadłowskiego w 18. minucie meczu. Do przerwy gospodarze prowadzili jednym golem. Przewagę podniósł w 71. minucie Kamil Uciński, a tuż przed końcowym gwizdkiem na 3:0 podniósł wynik Jakub Wódz. W kontrze, minutę później Dawid Wdowicz z Lublinianki wywalczył dla przyjezdnych bramkę honorową.

PILKINGTON

Jak powiedział po meczu trener Wisły Robert Chmura, warunki do gry nie były łatwe. Przyznał, że wśród zawodników widać było stres, bo duża część z nich to gracze lig niższych lub zawodnicy, którzy dawno nie mieli kontaktu z piłką. Skład „złożył się” w ostatniej chwili, bo ostatnie transfery miały miejsce w piątek. Trener Chmura dodał, że to właśnie ligowe spotkania pozwalają poznać możliwości podopiecznych. Po tym meczu widać, kto z nich chce znaleźć się w podstawowej jedenastce – dodał Chmura.

Obecny na konferencji pomeczowej nowy od piątku szkoleniowiec Lublinianki Radosław Adamczyk pogratulował Wiśle wyniku. Powiedział, że jest zadowolony z gry swoich młodych zawodników, bo widać było w nich chęć i wolę walki.