-3 C
Sandomierz
piątek, 8 grudnia, 2023
REKLAMA
Strona głównaSpołeczeństwoKoncertowy Dzień Kobiet. Wielka zbiórka dla Aldony Świątek

Koncertowy Dzień Kobiet. Wielka zbiórka dla Aldony Świątek

Mnóstwo atrakcji przygotowali organizatorzy niedzielnych obchodów Dnia Kobiet w Sandomierzu. Wydarzenie było wyjątkowe, bo połączone ze zbiórką pieniędzy na leczenie Aldony Świątek. Koncert charytatywny poprzedził marsz kijkarzy. Dochód z wydarzeń zostanie przeznaczony na immunologiczną terapię.

Rzeczywiście święto pań było koncertowe, choć tak naprawdę dla wszystkich uczestników zarówno artystów jak i publiczności, organizatorów stoisk, zabawa była drugorzędna, najważniejsza była kwesta na lecznice pani Aldony.

REKLAMA
PILKINGTON

Każdy do kogo organizatorzy się zwracali o pomoc, nie odmawiał jej.

Cała gmina Wilczyce włączyła się w zbiórkę. Dlatego nie mogło zabraknąć wójta Wilczyc Roberta Palucha, który przekazał na licytację rower.

REKLAMA

Stoisko z rowerami treningowymi przygotowała szkółka z Wilczyc. Młodzi adepci kolarstwa zaprezentowali pokazowy trening.

Tuż po starostach Marcinie Piwniku i Pawle Niedźwiedziu na rowerowym trenażerze pedałował przewodniczący rady gminny Wilczyce Jan Roźmiej.

Jednym z organizatorów wydarzenia był Zbigniew Wiercioch, który zrobił to z potrzeby serca i dbał aby wszystko co się działo na hali było dopięte na ostatni guzik.

W sobotę tytuł Nadziei Sandomierza w kategorii –społecznik odebrał Alex Szczyrba, a w niedzielę bawił najmłodszych uczestników koncertu. Alex powiedział, że tytuł zobowiązuje.

Nie zawodne jak zwykle były Koła Gospodyń Wiejskich. Panie oferowały pyszne ciasta i wyroby garmażeryjne.

KGW z Daromina wspólnie ze Świetlicą Środowiskową z Pielaszowa oferowały słodkości i wyroby rękodzielnicze.

W przerwach między występami artystycznymi odbywały się licytacje. Aukcje przeróżnych przedmiotów, usług były emocjonujące. Panie Teresa i Anna z Wilczyc wylicytowały odpowiednio „pazurki” i pizzę.

Na scenie w hali widowiskowo – sportowej przy Patkowskiego wystąpiły wokalistki: Roksana Zimoląg, Natalia Jankowska, Marta Kołacz. Widownia oklaskiwała zespoły: Grafit, San Tar, Sędomir.

Podobał się pokaz walk karate w wykonaniu zawodników Trójki Sandomierz. Sandomierskie amazonki zachęcały do badań profilaktycznych.

Gwiazdą wieczoru był Piotr Cugowski.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

spot_img
Jerzy Strzyż | j.strzyz@stv.info
Jerzy Strzyż | j.strzyz@stv.infohttps://stv.info/
Dziennikarz STV.INFO. Z mediami związany prawie całe życie. Przez kilkanaście lat redaktor naczelny "Wiadomości Świętokrzyskich"
REKLAMA
NOVIS24PL

OBSERWUJ NAS

7,841PolubieniaLubię to
147ObserwującyObserwuj
876SubskrybującySubskrybuj
REKLAMA
SlawomirGagorowski

Z TEGO TYGODNIA

Sandomierz
zachmurzenie duże
-3 ° C
-2.2 °
-3 °
95 %
1.8kmh
88 %
pt.
-1 °
sob.
-1 °
niedz.
1 °
pon.
1 °
wt.
2 °

NAJPOPULARNIEJSZE

REKLAMA
NASTERNAK

OSTATNIE KOMENTARZE