9.5 C
Sandomierz
środa, 22 marca, 2023
REKLAMA
Strona głównaInneJest pozytywna decyzja w sprawie budowy sklepu "Lidl" w Sandomierzu

Jest pozytywna decyzja w sprawie budowy sklepu „Lidl” w Sandomierzu

Sprawa budowy pawilonu handlowego u zbiegu ulic Ożarowskiej i Mickiewicza w Sandomierzu wraca jak bumerang. Po dwóch latach od wydania pierwszego pozwolenia na budowę i ruszenia machiny petycji, protestów i odwołań, dziś Wojewoda Świętokrzyski wydając ostateczną decyzję w tej sprawie przychylił się do pozwolenia, które w marcu 2021 roku wydało sandomierskie starostwo. Dzięki temu inwestor może rozpoczynać budowę długo wyczekiwanego marketu.

Dzisiejsza decyzja jest skutkiem wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Kielcach, który w grudniu 2022 roku nakazał Wojewodzie Świętokrzyskiemu wydanie decyzji merytorycznej dotyczącej wydanego przez Starostę Sandomierskiego pozwolenia na budowę. O tej sprawie pisaliśmy tutaj:

REKLAMA

Dzisiejszą, ostateczną decyzją Wojewody Świętokrzyskiego, uchylił on zaskarżenie, złożone przez dwie właścicielki sąsiednich nieruchomości. Protestujące nie zgadzały się z decyzją wydaną przez sandomierskiego starostę w 2021 roku. Od momentu jej wydania właścicielki nieruchomości i inwestor przerzucali się odwołaniami i zaskarżeniami między starostwem, wojewodą i sądem administracyjnym.

Dzisiejsza decyzja Wojewody Świętokrzyskiego jest potwierdzeniem argumentów, które jako Powiat przedstawialiśmy od początku procedowania tego pozwolenia na budowę. Ubolewam, że trwało to blisko dwa lata. Naszym obowiązkiem, jako samorządu jest procedowanie spraw zgodnie z obowiązującym prawem oraz rzetelne analizowanie całego materiału dowodowego. Co też dziś zostało potwierdzone.

– komentuje sprawę starosta sandomierski Marcin Piwnik
REKLAMA
PILKINGTON

W trakcie całego procesu formalnego nastąpiła zmiana nazwy firmy inwestora. Przedsiębiorstwo MDM Development Sp. z o.o. Sp. k. z Krakowa, które wystąpiło w 2021 z zamiarem budowy pawilonu handlowego i domu jednorodzinnego w kontrowersyjnym miejscu na mapie Sandomierza, w trakcie postępowania zmieniło nazwę na Dakar Development Sp. z o.o. z siedzibą w Rzeszowie. Decyzja, którą dziś wydał wojewoda umożliwia inwestorowi rozpoczęcie budowy pod zmienioną nazwą przedsiębiorstwa.

Dzisiejsza decyzja Wojewody Świętokrzyskiego jest konsekwencją zgodności zamierzenia Inwestora z ustaleniami obowiązującego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego oraz rzetelnie przeprowadzonego przez urzędników sandomierskiego starostwa, postępowania administracyjnego. Wydanie decyzji udzielającej pozwolenia na budowę, w przypadku zgodności wniosku z przepisami prawa jest obligatoryjne. Nie ma tutaj miejsca na żadną uznaniowość. Pozostaje jedynie ubolewać nad faktem, iż trwało to tak długo. Jestem przekonany, że budowa Lidla w Sandomierzu da impuls dla rozwoju miasta, spowoduje powstanie nowych miejsc prac, zapewni wpływ do budżetu miasta znacznych kwot z tytułu podatku od nieruchomości. I jednocześnie będzie jasnym sygnałem dla potencjalnych inwestorów, że w Sandomierzu jest odpowiedni klimat do prowadzenia procesów inwestycyjnych.

– dodaje wicestarosta sandomierski Paweł Niedźwiedź
REKLAMA

Wydana decyzja jest ostateczna i prawomocna. Jest przychylna inwestorowi, który de facto już jutro mógłby wystąpić o wydanie dziennika budowy i rozpocząć prace. Co prawda protestujący mieszkańcy mogą odwoływać się do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, ale taki krok nie wstrzymuje wykonania decyzji.

spot_img
Piotr Andryka | p.andryka@stv.info
Piotr Andryka | p.andryka@stv.infohttps://stv.info
Dziennikarz STV.INFO. Z mediami związany kilka lat, realizujący swój zawód z wielkim zaangażowaniem i pasją.
REKLAMAspot_img
REKLAMA
NOVIS24PL

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!

OBSERWUJ NAS

6,128PolubieniaLubię to
119ObserwującyObserwuj
577SubskrybującySubskrybuj
REKLAMA
NOVIS24

Z TEGO TYGODNIA

Sandomierz
zachmurzenie duże
9.5 ° C
10.9 °
8.4 °
78 %
0.9kmh
100 %
czw.
18 °
pt.
16 °
sob.
13 °
niedz.
13 °
pon.
9 °

NAJPOPULARNIEJSZE

REKLAMA
NASTERNAK

OSTATNIE KOMENTARZE