-1.7 C
Sandomierz
środa, 29 listopada, 2023
REKLAMA
Strona głównaSesje samorząduNie wszyscy radni Opatowa stanęli w obronie dobrego imienia Jana Pawła II

Nie wszyscy radni Opatowa stanęli w obronie dobrego imienia Jana Pawła II

Jeden radny rady miejskiej w Opatowie na czas głosowania uchwały w sprawie obrony dobrego imienia Jana Pawła II opuścił salę obrad, jeden wstrzymał się od głosu. 11 rajców zagłosowało za przyjęciem apelu.

Inicjatorem apelu w sprawie obrony dobrego imienia Jana Pawła II był radny Rafał Schab.

REKLAMA
PILKINGTON

Podobnego zdania w tej sprawie była przewodnicząca rady Beata Górecka.

Zadowolony z przyjęcia uchwały był burmistrz Grzegorz Gajewski, choć dodał, że obecnie jest moda na takie inicjatywy, ale tak naprawdę uchwała nic nie zmienia i nic nie wnosi.

REKLAMA

Radny Jacek Cheba stwierdził, że nie można mieszać świętości narodowych z polityką nawet na poziomie gminnym, argumentował opuszczając salę obrad.

To, że szum medialny wokół Jana Pawła II jest warunkowany przez zbliżające się wybory, nie wyklucza przewodnicząca rady Beata Górecka.

Przyjęta uchwała pokazuje, że nawet w takim małym Opatowie społeczność jest podzielona. Jedynym dniem, kiedy wszyscy Polacy tworzyli jedność, był dzień śmierci Jana Pawła II.

Od głosu wstrzymał się Wiesław Suska. Doświadczony radny kilku kadencji powiedział, że nie można grać na uczuciach ludzi wierzących, szczególnie starszego pokolenia i dlatego wstrzymał się od głosowania.

Uczestnicząc w obradach ostatniej sesji i to nie tylko w części poświęconej przyjęciu apelu w obronie dobrego imienia Jana Pawła II, jak na talerzu widać, że wybory są coraz bliżej.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

spot_img
Jerzy Strzyż | j.strzyz@stv.info
Jerzy Strzyż | j.strzyz@stv.infohttps://stv.info/
Dziennikarz STV.INFO. Z mediami związany prawie całe życie. Przez kilkanaście lat redaktor naczelny "Wiadomości Świętokrzyskich"
REKLAMA
NOVIS24PL

OBSERWUJ NAS

7,808PolubieniaLubię to
147ObserwującyObserwuj
859SubskrybującySubskrybuj
REKLAMA
SlawomirGagorowski

Z TEGO TYGODNIA

Sandomierz
opady śniegu
-1.7 ° C
0.4 °
-1.9 °
84 %
3.6kmh
57 %
śr.
-3 °
czw.
-0 °
pt.
-0 °
sob.
-1 °
niedz.
-3 °

NAJPOPULARNIEJSZE

REKLAMA
NASTERNAK

OSTATNIE KOMENTARZE