4.9 C
Sandomierz
poniedziałek, 22 kwietnia, 2024
REKLAMA
Strona głównaSpołeczeństwoŚwiąteczne spotkanie w opatowskim starostwie okazją do podziękowań

Świąteczne spotkanie w opatowskim starostwie okazją do podziękowań

W świątecznej już atmosferze w siedzibie opatowskiego starostwa odbyło się spotkanie wielkanocne. Z zaproszenia starosty Tomasza Stańka, skorzystali m.in.: parlamentarzyści Agata Wojtyszek, Marek Kwitek, Jarosław Rusiecki, samorządowcy, kapłani, przedstawiciele służb, inspekcji, straży, jednostek powiatu.

Okolicznościową modlitwę odmówił ks. Michał Spociński, proboszcz parafii pw. św. Marcina w Opatowie. Starosta Tomasz Staniek złożył uczestnikom i mieszkańcom świąteczne życzenia oraz przypomniał najważniejsze osiągnięcia i sukcesy obecnego samorządu powiatu opatowskiego.

REKLAMA
PILKINGTON

Zadowolenia z frekwencji i określeniem go mianem integratora, nie tylko lokalnej społeczności, nie krył starosta Staniek.

Święta Wielkanocne to okres rozmów, czynienia dobra, podkreślił poseł na Sejm Marek Kwitek, dodając, że społeczeństwo oczekuje takich spotkań.

REKLAMA -->

Dla księdza Marka Bieniasza, kapelana straży pożarnych udział w spotkaniu był obowiązkiem ale też radością z reprezentowania braci strażackiej.

Nie zabrakło samorządowców z ościennych powiatów. Krzysztof Tworek, wójt gminy Obrazów wyjaśnił, że przyjechał bo został zaproszony i jego gmina współpracuje z powiatem i starostą opatowskim.

Uczestnicy śniadania wielkanocnego podkreślali, że takie spotkania są potrzebne, bo integrują, służą zacieśnieniu relacji międzyludzkich. Budują dobrą atmosferę i współpracę w powiecie.

Sylwester Kochanowicz, komendant powiatowy państwowej straży pożarnej w Opatowie.

Komendanci policji i straży pożarnej zapewnili, że zadania na czas świąt zostały przydzielone i mieszkańcy będą bezpieczni.

Grzegorz Gajewski, burmistrz Opatowa, jako osoba bardzo przywiązana do tradycji będzie czas świąteczny spędzał na odpoczywaniu, modlitwie i spotkaniach w rodzinnym gronie.

Sylwester Kochanowicz, pierwszy strażak w powiecie wybiera się do kościoła ze święconką, a ze względu na pracę zawodową swoją i żony dwa świąteczne dni spędzi z najbliższą rodziną.

Z najbliższą rodziną święta zamierza spędzić także wójt Obrazowa Krzysztof Tworek.

Ze świątecznymi życzeniami pospieszyli:

Sylwester Kochanowicz, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Opatowie.

Spotkanie jak nakazuje tradycja zakończył wspólny posiłek z żurem i jajkami w roli głównej.

0 0 votes
Ocena artykułu
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

ZOBACZ TAKŻE

spot_img
Jerzy Strzyż | j.strzyz@stv.info
Jerzy Strzyż | j.strzyz@stv.infohttps://stv.info/
Dziennikarz STV.INFO. Z mediami związany prawie całe życie. Przez kilkanaście lat redaktor naczelny "Wiadomości Świętokrzyskich"
REKLAMA
NOVIS24PL
REKLAMAspot_img

OBSERWUJ NAS

8,922PolubieniaLubię to
181ObserwującyObserwuj
1,690SubskrybującySubskrybuj
REKLAMA
SlawomirGagorowski

Z TEGO TYGODNIA

Sandomierz
zachmurzenie duże
4.9 ° C
5.6 °
4.8 °
88 %
3.1kmh
100 %
pon.
7 °
wt.
13 °
śr.
9 °
czw.
7 °
pt.
5 °

NAJPOPULARNIEJSZE

REKLAMA
NASTERNAK

OSTATNIE KOMENTARZE