-3.3 C
Sandomierz
niedziela, 3 grudnia, 2023
REKLAMA
Strona głównaOświataSenatorowie gościli w szkole w Sichowie Dużym. Wizyta przedstawicieli wyższej izby parlamentu

Senatorowie gościli w szkole w Sichowie Dużym. Wizyta przedstawicieli wyższej izby parlamentu

Senacka Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi gościła w Zespole Szkół Kształcenia Rolniczego w Sichowie Dużym. W szkole prowadzonej przez ministerstwo rolnictwa senatorowie dyskutowali o nowoczesnej edukacji rolniczej. Obejrzeli pokaz umiejętności artystycznych, kelnerskich i weterynaryjnych uczniów szkoły w Siochowie.

Inicjatorem wizyty komisji w świętokrzyskim był senator Jacek Włosowicz.

REKLAMA
PILKINGTON

Szkoły rolnicze są ważnym elementem systemu edukacji. Grzegorz Forkasiewicz, wójt gminy Rytwiany, mimo że kierowany przez niego samorząd nie jest organem prowadzącym dla tej placówki, jest zadowolony, że na terenie gminy funkcjonuje szkoła kształcąca w zawodach kluczowych dla gospodarki.

Senator Jerzy Chróścikowski, przewodniczący senackiej KRiRW podkreślił, że wizyty studyjne, to niezbędny element pracy komisji.

REKLAMA

Ofertę edukacyjną zaprezentował Piotr Mazur. Dyrektor placówki w Sichowie Dużym pochwalił się sukcesami i osiągnięciami zarządzanej przez niego szkoły.

Uczniowie zaprezentowali zacnym gościom umiejętności zdobyte podczas szkolnych zajęć i praktyk zawodowych.

Uczennice z kierunku technik żywienia i usług gastronomicznych dały przepiękny pokaz zsynchronizowanego obsługiwania gości przy jednym stole w restauracji, a uczniowie kierunku technik weterynarii pokazali, że umieją już wykonywać badania morfologiczne oraz zabiegi chirurgiczne na zwierzętach.

Krótki program artystyczny zaprezentował szkolny zespół wokalno-instrumentalny. Grupa wystąpiła w ludowych strojach pozyskanych z projektu „Świętokrzyskie pasiaki”.

Goście zapoznali się z funkcjonowaniem szkolnego klubu sportowego, specjalizującego się w -przeciąganiu liny, klubu który ma w swoich szeregach reprezentantów kraju, w tej niszowej dyscyplinie.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

spot_img
Jerzy Strzyż | j.strzyz@stv.info
Jerzy Strzyż | j.strzyz@stv.infohttps://stv.info/
Dziennikarz STV.INFO. Z mediami związany prawie całe życie. Przez kilkanaście lat redaktor naczelny "Wiadomości Świętokrzyskich"
REKLAMA
NOVIS24PL

OBSERWUJ NAS

7,818PolubieniaLubię to
147ObserwującyObserwuj
864SubskrybującySubskrybuj
REKLAMA
SlawomirGagorowski

Z TEGO TYGODNIA

Sandomierz
słabe opady śniegu
-3.3 ° C
-1.6 °
-3.5 °
95 %
2.7kmh
100 %
niedz.
-1 °
pon.
-5 °
wt.
0 °
śr.
-4 °
czw.
-2 °

NAJPOPULARNIEJSZE

REKLAMA
NASTERNAK

OSTATNIE KOMENTARZE