-3.3 C
Sandomierz
niedziela, 3 grudnia, 2023
REKLAMA
Strona głównaOświataFundacja Sandomierska wsparła oświatę. Sandomierski „Ekonomik” i „Budowlanka” otrzymały po ponad 300...

Fundacja Sandomierska wsparła oświatę. Sandomierski „Ekonomik” i „Budowlanka” otrzymały po ponad 300 tys. zł 

Fundacja Sandomierska zrobiła dużą niespodziankę dwóm sandomierskim i dwóm tarnobrzeskim szkołom, obejmując je programem wsparcia. Cztery placówki otrzymały prawie 1 mln 300 tys. zł na zakup wyposażenia pracowni komputerowych. Stosowane umowy podpisane zostały w sandomierskim Ratuszu w obecności władz samorządowych.

Celem wsparcia szkół jest lepsze przygotowanie uczniów do wejścia na rynek pracy i nie tylko w zakładach Pilkington, powiedział Jerzy Baran, Przewodniczący Rady Nadzorczej Fundacji Sandomierskiej, jednocześnie Dyrektor Operacyjny Pilkington Polska

REKLAMA
PILKINGTON

Zadowolenia z udzielania pomocy w podnoszeniu kwalifikacji uczniów nie krył Marcin Marzec. Burmistrz Sandomierza dodał, że czuje się jednym z architektów kierunku wparcia przez Fundację, właśnie szkół zawodowych.

Sandomierskie szkoły otrzymają w ramach wsparcia ponad 600 tys. zł. To duża suma, która pozwoli placówkom na zakup wysokiej jakości sprzętu i najnowszego oprogramowania.

REKLAMA

Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. profesora Zbigniewa Strzeleckiego otrzymał środki na potrzeby kształcenia w zawodzie technik-informatyk. Dyrektor tej placówki Krystyna Kobylakiewcz przyznała, że subwencja oświatowa nie wystarcza na zapewnienie dobrej klasy sprzętu i oprogramowania, dlatego taka pomoc, będzie dla szkoły bardzo dużym wsparciem.

Dyrektor Kobylakiewicz chciałaby zakupić sprzęt jak najszybciej, aby uczniowie wykorzystali go podczas egzaminów zawodowych, które rozpoczynają się początkiem czerwca.

Iwona Korona – Smardz, dyr. Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Sandomierzu podkreśliła, że dzień podpisania umowy z Fundacją jest dla niej bardzo ważny z kilku powodów. Korona-Smardz dodała, że z pracowni oprócz programistów, będą korzystali także uczniowie innych kierunków.

Nowy sprzęt komputerowy ułatwi proces edukacji uczniów sandomierskiego „ekonomika” oraz podniesie jakość pracy kadry pedagogicznej.

Pomoc otrzymają także dwie tarnobrzeskie placówki: Zespół Szkół im ks. S. Staszica i Zespół Szkół nr 2 im. B. Głowackiego. 

Fundacja Sandomierska powstała w 1994 roku. Jej inicjatorem oraz głównym fundatorem jest Pilkington Polska sp. z o.o. Poza tym fundatorami są również Miasto Sandomierz, Bank PEKAO SA O/ Sandomierz oraz Spółdzielnia Budownictwa Mieszkaniowego w Sandomierzu.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

spot_img
Jerzy Strzyż | j.strzyz@stv.info
Jerzy Strzyż | j.strzyz@stv.infohttps://stv.info/
Dziennikarz STV.INFO. Z mediami związany prawie całe życie. Przez kilkanaście lat redaktor naczelny "Wiadomości Świętokrzyskich"
REKLAMA
NOVIS24PL

OBSERWUJ NAS

7,818PolubieniaLubię to
147ObserwującyObserwuj
864SubskrybującySubskrybuj
REKLAMA
SlawomirGagorowski

Z TEGO TYGODNIA

Sandomierz
słabe opady śniegu
-3.3 ° C
-1.6 °
-3.5 °
95 %
2.7kmh
100 %
niedz.
-1 °
pon.
-5 °
wt.
0 °
śr.
-4 °
czw.
-2 °

NAJPOPULARNIEJSZE

REKLAMA
NASTERNAK

OSTATNIE KOMENTARZE