-2.4 C
Sandomierz
wtorek, 28 listopada, 2023
REKLAMA
Strona głównaOświataJedyne w Polsce urządzenie do treningu przeciągania liny jest w Sichowie

Jedyne w Polsce urządzenie do treningu przeciągania liny jest w Sichowie

W szkolnych klubach sportowych uczniowie najczęściej trenują piłkę nożną, rzadziej ręczną, koszykową. W Zespole Szkół Kształcenia Rolniczego w Sichowie Dużym uczennice i uczniowie postawili na – przeciąganie liny.

W minionym tygodniu w tej szkole uroczyście otwarto centrum metodyczno treningowe przeciągania liny. Podczas ceremonii uczniowie szkoły w Sichowie otrzymali certyfikaty powołania do kadry narodowej.

REKLAMA
PILKINGTON

Samorząd gminy Rytwiany kibicuje szkolnemu klubowi i inicjatywie skupiającej coraz więcej pasjonatów wokół niszowej dyscypliny sportu.

Okazją do przecięcia wstęgi było oficjalne oddanie do użytku wieży, czyli pierwszego i na razie jedynego urządzenie w :Polsce do treningu przeciągania liny.

REKLAMA

Pomysłodawcą i konstruktorem sprzętu jest Michał Lalewicz, nauczyciel wychowania fizycznego i od niedawna członek kadry narodowej w przeciąganiu liny. Pasjonat sportu, kojarzonego bardziej z festynami niż mistrzostwami Europy czy świata, uczynił szkolny klub z Sichowa jednym z potentatów w kraju. Na taką pozycję pracował z uczniami 20 lat.

Michał Lalewicz, nauczyciel wychowania w Zespole Szkół Kształcenia Rolniczego w Sichowie Dużym.

Jak wiele znaczy dla uczniów nauczyciel i trener pasjonat nikogo nie trzeba przekonywać. Solidny trening pod okiem fachowca przynosi wymierne efekty.

Członkowie szkolnego klubu osiągają sukcesy nie tylko w województwie. Trójka z nich, to członkowie juniorskiej kadry narodowej. 

Jednym z powołanych do kadry jest Kamil Żyła.

Dumny ze swoich sportowców i nauczyciela jest dyrektor placówki Piotr Mazur.

Przeciąganie liny to sport niszowy, przyznał Adrian Budny, były reprezentant Polski w tej dyscyplinie, obecnie przewodniczący komisji sędziowskiej Polskiego Związku Przeciągania Liny. Sędzia dodał, że po pokazowych treningach zainteresowanie tą dyscypliną wzrasta. 

Sportowcom ze szkoły w Sichowie życzymy sukcesów.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

spot_img
Jerzy Strzyż | j.strzyz@stv.info
Jerzy Strzyż | j.strzyz@stv.infohttps://stv.info/
Dziennikarz STV.INFO. Z mediami związany prawie całe życie. Przez kilkanaście lat redaktor naczelny "Wiadomości Świętokrzyskich"
REKLAMA
NOVIS24PL

OBSERWUJ NAS

7,795PolubieniaLubię to
146ObserwującyObserwuj
854SubskrybującySubskrybuj
REKLAMA
SlawomirGagorowski

Z TEGO TYGODNIA

Sandomierz
słabe opady śniegu
-2.4 ° C
-1.9 °
-2.4 °
95 %
0.9kmh
100 %
wt.
-3 °
śr.
-1 °
czw.
-0 °
pt.
-1 °
sob.
-0 °

NAJPOPULARNIEJSZE

REKLAMA
NASTERNAK

OSTATNIE KOMENTARZE