20.4 C
Sandomierz
wtorek, 3 października, 2023
REKLAMA
Strona głównaInwestycjeStarania sołtysa skuteczne. Droga w Kolonii Gałkowice przejdzie modernizacje

Starania sołtysa skuteczne. Droga w Kolonii Gałkowice przejdzie modernizacje

Mieszkańcy Kolonii Gałkowice w gminie Dwikozy wkrótce pojadą nową drogą. O remont odcinka łączącego miejscowość z drogą krajową 79 usilnie zabiegał sołtys Janusz Sadłos. W 2019 roku zaangażował się w stworzenie koncepcji rozbudowy drogi, która jest często pokonywana przez mieszkańców. Jak powiedział sołtysem jest 4 lata, a jego sztandarową inwestycją, dzięki której został obdarzony mandatem zaufania był właśnie remont tej nawierzchni.

REKLAMA

Obecnie droga jest zdecydowanie za wąska. W pobliżu znajduje się duży zakład przemysłowy, a kierowcy często mają trudności z mijaniem się z ciężkimi sprzętami rolniczymi.

REKLAMA
PILKINGTON

Mieszkańcy Kolonii Gałkowice nie wierzyli swojemu sołtysowi w powodzenie tej inwestycji. Namówieni, jednak wyrazili zgodę na odsprzedanie swoich gruntów na rzecz gminy. Pozytywnym impulsem było także nieodpłatne przekazanie znacznej części gruntów pod rozbudowę drogi przez miejscowego przedsiębiorcę. W piątkowy poranek w sali konferencyjnej urzędu gminy w Dwikozach wójt Marek Łukaszek podpisał umowę na realizację inwestycji z wykonawcą. Było to możliwe dzięki zewnętrznym środkom pieniężnym, jakie trafiły do samorządu.

Za przebudowę 430-metrowego odcinka jezdni będzie odpowiadać firma Dylmex ze Staszowa.  Wykonawca zrealizuje inwestycję w systemie zaprojektuj i wybuduj. O tym, jak będą przebiegać prace opowiedział Tomasz Dyl, przedstawiciel firmy.

Prace inwestycyjne potrwają 18 miesięcy. Zakończenie planowane jest na listopad 2024 roku. Jak zapowiada wykonawca, firma postara się o taki przebieg prac, by nie był problematyczny dla mieszkańców.

spot_img
Jerzy Strzyż | j.strzyz@stv.info
Jerzy Strzyż | j.strzyz@stv.infohttps://stv.info/
Dziennikarz STV.INFO. Z mediami związany prawie całe życie. Przez kilkanaście lat redaktor naczelny "Wiadomości Świętokrzyskich"
REKLAMAspot_img
REKLAMA
NOVIS24PL

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!

OBSERWUJ NAS

7,478PolubieniaLubię to
136ObserwującyObserwuj
778SubskrybującySubskrybuj
REKLAMA
SlawomirGagorowski

Z TEGO TYGODNIA

Sandomierz
zachmurzenie małe
20.4 ° C
21.5 °
20.1 °
70 %
6.3kmh
35 %
wt.
20 °
śr.
19 °
czw.
19 °
pt.
18 °
sob.
20 °

NAJPOPULARNIEJSZE

REKLAMA
NASTERNAK

OSTATNIE KOMENTARZE