18.1 C
Sandomierz
poniedziałek, 2 października, 2023
REKLAMA
Strona głównaOświata„Bezpieczne wakacje”. Happening przy sandomierskiej „Trójce” z profilaktyką dla najmłodszych

„Bezpieczne wakacje”. Happening przy sandomierskiej „Trójce” z profilaktyką dla najmłodszych

Koniec roku szkolnego za pasem, dlatego dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 3 w Sandomierzu zorganizowała happening pod nazwą „Bezpieczne wakacje”. Na placu przed „trójką” pojawili się strażacy, ratownicy z sandomierskiego Polskiego Czerwonego Krzyża, sanepid i funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu. Policjanci w ramach akcji przeprowadzili część praktyczną egzaminu na kartę rowerową dla uczniów podstawówki. Do wspólnej zabawy zaproszono także młodzież ze Szkoły Podstawowej w Zawierzbiu.

REKLAMA

Przedwakacyjna akcja, która trwa od wielu lat przy sandomierskiej „trójce” zaczęła się niegdyś od egzaminu na kartę rowerową. Szkoła ma możliwość jego organizacji dzięki mobilnemu miasteczku ruchu drogowego, które do szkoły zakupiono w ramach Budżetu Obywatelskiego. Tym razem młodzi rowerzyści także zdobywali uprawnienia pod czujnym okiem policjantów drogówki. 

REKLAMA
PILKINGTON

Młodzież szkolna z zainteresowaniem oblegała poszczególne atrakcje. Ratownicy Polskiego Czerwonego Krzyża zadbali o szkolenie, jak prawidłowo postępować w przypadkach ratowania ludzkiego życia.

Ze strażackim sprzętem przybyli przedstawiciele Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sandomierzu. Strażacy uświadamiali młodych ludzi jak bezpiecznie zachowywać się nad wodą i czego bezwzględnie nie wolno robić. Dzieci z zaciekawieniem oglądały sprzęt, jaki strażacy wykorzystują w akcjach.

Tomasz Ciżyński, trener karate tłumaczył młodym ludziom jak zachowywać się w sytuacjach zagrożenia. Przyznał, że dyscyplina, którą promuje jest obiektem zainteresowań coraz szerszej grupy młodzieży.

Na piknik, który poświęcony był bezpieczeństwie przybył Marcin Marzec, burmistrz Sandomierza. Jak powiedział, jego obecność to nie element kampanii wyborczej, a chęć spędzenia czasu z najmłodszymi mieszkańcami. Burmistrz potwierdził, że Sandomierz to bezpieczne miasto, także dla dzieci i młodzieży.

Zabawa przy „trójce” trwała do późnego popołudnia. Na twarzach młodych ludzi nie brakowało uśmiechów i zadowolenia, że wakacje tuż przed nimi. 

spot_img
Piotr Andryka | p.andryka@stv.info
Piotr Andryka | p.andryka@stv.infohttps://stv.info
Dziennikarz STV.INFO. Z mediami związany kilka lat, realizujący swój zawód z wielkim zaangażowaniem i pasją.
REKLAMAspot_img
REKLAMA
NOVIS24PL

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!

OBSERWUJ NAS

7,474PolubieniaLubię to
136ObserwującyObserwuj
776SubskrybującySubskrybuj
REKLAMA
SlawomirGagorowski

Z TEGO TYGODNIA

Sandomierz
zachmurzenie duże
18.1 ° C
19 °
18.1 °
74 %
2.2kmh
92 %
pon.
17 °
wt.
25 °
śr.
17 °
czw.
19 °
pt.
18 °

NAJPOPULARNIEJSZE

REKLAMA
NASTERNAK

OSTATNIE KOMENTARZE