18.1 C
Sandomierz
poniedziałek, 2 października, 2023
REKLAMA
Strona głównaSpołeczeństwoGala "Kobieta 22" w Starachowicach. Inspirujące panie z naszego regionu docenione laurem

Gala „Kobieta 22” w Starachowicach. Inspirujące panie z naszego regionu docenione laurem

Dziesięć wyjątkowych kobiet działających na terenie powiatu sandomierskiego, ostrowieckiego, opatowskiego, starachowickiego, koneckiego i skarżyskiego zostało wyróżnionych laurem „Kobieta.22”. Uroczysta gala podsumowująca cały projekt „Kobieta.22” odbyła się dziś w Parku Kultury w Starachowicach.

Sobotnie wydarzenie miało za zadanie podkreślić wartość kobiet we współczesnym świecie. Jak wyjaśniła inicjatorka projektu posłanka Prawa i Sprawiedliwości Agata Wojtyszek, projekt miał na celu pokazanie i docenienie działalności kobiet z północnej części województwa świętokrzyskiego.

REKLAMA

Kobiety, które wzięły udział w projekcie to panie aktywnie działające w kulturze, sporcie i oświacie, ale równie kreujące życie społeczne, zawodowe i rodzinne. Kapituła konkursowa oceniła działalność kobiet w kilku kategoriach.

REKLAMA
PILKINGTON

W kilku z wspomnianych kategorii znalazły się panie z naszego regionu. W kategorii biznes doceniono Magdalenę Kortek z gminy Wojciechowic z powiatu opatowskiego, która prowadzi rodzinną firmę produkującą kiszonki.

W kategorii kultura główną nagrodę zdobyła Elżbieta Baran, która całe dotychczasowe życie poświęciła kulturze a teraz oprowadza po zborze ariańskim w Ublinku w gminie Lipnik, którego jest właścicielem.

Ważną kategorią była też praca na rzecz osób z niepełnosprawnością, w której doceniono działalność Małgorzaty Basak, prowadzącej Fundacje Szlachetne Anioły w powiecie sandomierskim.

Za zaangażowanie w życie rodzinne nagrodę otrzymała Elżbieta Tomasik z powiatu opatowskiego, która kochający dom stworzyła piątce dzieci, których los mocno doświadczył.

Z powiatu sandomierskiego nagrodę w kategorii tradycja otrzymała Danuta Rączkowska z gminy Koprzywnica.
Cały projekt „Kobieta.22” został sfinansowany przez Fundację Orlen w wysokości 30 tysięcy złotych. W sobotnie wydarzenie w Starachowicach wpisała się nie tylko Gala Kobiet Sprawczych, ale również warsztaty i spotkanie autorskie z autorką książki „Mama na obcasach” Magdaleną Szefernaker. Wydarzenie zwieńczył koncert „Solidarnie z Ukrainą”, podczas którego przedstawiona została działalność Ukrainek, które w różnoraki sposób włączają się w obronę swojej ojczyzny i opiekę nad ofiarami wojny.


spot_img
Katarzyna Kaszluga | k.kaszluga@stv.info
Katarzyna Kaszluga | k.kaszluga@stv.infohttps://stv.info/
Redaktor Naczelny STV.INFO. Od kilku lat związana z mediami lokalnymi. Zawsze z pasją realizująca misję dziennikarską i zawsze obecna blisko ludzkich spraw.
REKLAMAspot_img
REKLAMA
NOVIS24PL

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!

OBSERWUJ NAS

7,474PolubieniaLubię to
136ObserwującyObserwuj
776SubskrybującySubskrybuj
REKLAMA
SlawomirGagorowski

Z TEGO TYGODNIA

Sandomierz
zachmurzenie duże
18.1 ° C
19 °
18.1 °
74 %
2.2kmh
92 %
pon.
17 °
wt.
25 °
śr.
17 °
czw.
19 °
pt.
18 °

NAJPOPULARNIEJSZE

REKLAMA
NASTERNAK

OSTATNIE KOMENTARZE