15.9 C
Sandomierz
środa, 27 września, 2023
REKLAMA
Strona głównaInwestycjeSandomierz ma nowe miejsce do składowania odpadów. PSZOK za 1,6 miliona złotych...

Sandomierz ma nowe miejsce do składowania odpadów. PSZOK za 1,6 miliona złotych już działa

To nie żart! W piątek 1 kwietnia odbyło się otwarcie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Sandomierzu. Jednak to nie prima aprilis. Nowoczesny obiekt, którego budowa trwała kilka miesięcy jest już gotowy i dostępny dla mieszkańców.

Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Sandomierzu składa się z dwóch wiat o łącznej powierzchni ponad 330 metrów kwadratowych, gdzie znajdują się kontenery na m.in. gruz czy biomasę. Zgodnie z zamierzeniami w trakcie tej inwestycji powstał budynek w którym jest sala edukacyjna, w której będą odbywać się prelekcje dla dzieci i młodzieży oraz warsztaty dotyczące prawidłowego segregowania śmieci. W obiekcie jest także punkt naprawy elektrosprzętu oraz waga, która wykorzystywana będzie do ważenia samochodów  przywożących odpady komunalne. Całość kosztów związanych z inwestycją zamknęła się w kwocie blisko 1,6 miliona złotych, z czego 85 proc. dofinansowania pochodzi z urzędu marszałkowskiego w Kielcach i zostało przekazane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego.

REKLAMA

Piotr Sołtyk, prezes sandomierskiego PGKiM przyznał, że inwestycja została zrealizowana dzięki zaangażowaniu wielu osób. Jak dodał coraz mocniejszy nacisk jest kładziony na poprawę gospodarki odpadami na terenie miasta.

REKLAMA
PILKINGTON

Inwestycji pogratulowała Wioletta Czarnecka, dyrektor Departamentu Środowiska i Gospodarki Odpadami w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego, która podkreśliła, że to dobry krok w stronę zielonego ładu.

O tym, że powstanie PSZOK-u jest jedną z najważniejszych inwestycji dla Sandomierza, ale też jego mieszkańców mówił podczas konferencji prasowej burmistrz, Marcin Marzec.

Do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych można dostarczać odpady takie jak m.in. metale, papier, tworzywa sztuczne, szkło, bioodpady, ale także elektrośmieci i gabaryty czy też przeterminowane leki i chemikalia. PSZOK w Sandomierzu czynny będzie od poniedziałku do piątku w godzinach od 11.00 do 17.00, natomiast w soboty od 9.00 do 14.00. 


REKLAMA
SOK
spot_img
Piotr Andryka | p.andryka@stv.info
Piotr Andryka | p.andryka@stv.infohttps://stv.info
Dziennikarz STV.INFO. Z mediami związany kilka lat, realizujący swój zawód z wielkim zaangażowaniem i pasją.
REKLAMAspot_img
REKLAMA
NOVIS24PL

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!

OBSERWUJ NAS

7,455PolubieniaLubię to
135ObserwującyObserwuj
768SubskrybującySubskrybuj
REKLAMA
SlawomirGagorowski

Z TEGO TYGODNIA

Sandomierz
bezchmurnie
15.9 ° C
17.3 °
15.9 °
80 %
0.9kmh
8 %
czw.
27 °
pt.
26 °
sob.
20 °
niedz.
18 °
pon.
13 °

NAJPOPULARNIEJSZE

REKLAMA
NASTERNAK

OSTATNIE KOMENTARZE