-2.4 C
Sandomierz
wtorek, 28 listopada, 2023
REKLAMA
Strona głównaInwestycjeMetamorfoza budynku po byłej szkole w Usarzowie. Obiekt zachwyca wyglądem, ma najnowocześniejsze...

Metamorfoza budynku po byłej szkole w Usarzowie. Obiekt zachwyca wyglądem, ma najnowocześniejsze wyposażenie

Budynek po byłej szkole w Usarzowie zyskał nowe życie. Gmina Lipnik na przebudowę obiektu, jego wyposażenie i aranżację otoczenia przeznaczyła blisko 1 200 000 złotych. Aż 70% tej kwoty to dofinansowanie pozyskane przez samorząd z różnych źródeł. Dzięki takiemu montażowi finansów powstało miejsce, które teraz będzie ogólnodostępne dla mieszkańców i koła gospodyń wiejskich, a wyposażenie w najnowocześniejsze sprzęty RTV, AGD i te służące do rozrywki tworzy obiekt na miarę XXI wieku.

REKLAMA
PILKINGTON

Niż demograficzny przed laty zmusił do zamknięcia szkoły w Usarzowie. Obecnie młodzież uczy się w dwóch dużych placówkach na terenie gminy, zaś budynek w Usarzowie od zlikwidowania podstawówki przez wiele lat stał niewykorzystywany. Potencjał w nim dostrzegł Andrzej Grządziel i tak jak niemal 10 innych obiektów przebudowanych i przystosowanych pod świetlice w tej kadencji wójta, budynek w centrum tej niewielkiej miejscowości przeszedł największą metamorfozę.

Oprócz tego do dyspozycji koła gospodyń wiejskich i wszystkich mieszkańców jest kuchnia wyposażona w najróżniejsze sprzęty AGD, część rekreacyjna z telewizorem, projektorem, tablicą multimedialną, stołem do gry w piłkarzyki i tenisa stołowego. Dla chcących zadbać o swoją sylwetkę, jest do dyspozycji siłownia wyposażona w nowoczesne sprzęty. Jak podkreśliła Monika Kaczor, kiedyś panie z KGW musiały dania przyrządzać w domu. Teraz wykorzystają nową kuchnię.

REKLAMA

Tak jak podczas wielu innych przebudów i remontów, także w Usarzowie wykonawcy inwestycji musieli zmierzyć się z pewnymi trudnościami. O dopilnowanie, by wszystko przebiegło zgodnie z założeniami zadbał inspektor nadzoru Zbigniew Kwiatkowski.

Remont budynku trwał rok. W miniony wtorek z udziałem wójta Andrzeja Grządziela, inspektora nadzoru i wykonawców inwestycji dokonano technicznego odbioru budynku. Od teraz kluczami do nowego obiektu będą dysponować panie z koła gospodyń wiejskich. Monika Kaczor zapewniła, że o każdej porze dnia, każdy z mieszkańców będzie mógł skorzystać z nowej świetlicy i dostępnego tam wyposażenia.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

spot_img
Piotr Andryka | p.andryka@stv.info
Piotr Andryka | p.andryka@stv.infohttps://stv.info
Dziennikarz STV.INFO. Z mediami związany kilka lat, realizujący swój zawód z wielkim zaangażowaniem i pasją.
REKLAMA
NOVIS24PL

OBSERWUJ NAS

7,795PolubieniaLubię to
146ObserwującyObserwuj
854SubskrybującySubskrybuj
REKLAMA
SlawomirGagorowski

Z TEGO TYGODNIA

Sandomierz
słabe opady śniegu
-2.4 ° C
-1.9 °
-2.4 °
95 %
0.9kmh
100 %
wt.
-3 °
śr.
-1 °
czw.
-0 °
pt.
-1 °
sob.
-0 °

NAJPOPULARNIEJSZE

REKLAMA
NASTERNAK

OSTATNIE KOMENTARZE