-2.4 C
Sandomierz
wtorek, 28 listopada, 2023
REKLAMA
Strona głównaSpołeczeństwoW Sandomierzu trenowali „kijkarze”. W Piszczelach i na Bulwarze Piłsudskiego Nordic walking...

W Sandomierzu trenowali „kijkarze”. W Piszczelach i na Bulwarze Piłsudskiego Nordic walking zdobywa sobie coraz więcej zwolenników.

Chodzenie z kijkami jest szczególnie popularne wśród seniorów. W poniedziałek po najładniejszych zakątkach Sandomierza maszerowała grupa prowadzona przez Piotra Statucha, instruktora Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking.

Poniedziałkowe chodzenie z kijkami sandomierska grupa rozpoczęła od rozgrzewki na parkingu przy stadionie miejskim. Następnie przez Park Piszczele przemaszerowali na Bulwar im. Piłsudskiego, gdzie instruktor zafundował uczestnikom kolejną porcję ćwiczeń oddechowych i rozciągających. Następnie tą samą drogą wrócili na miejsce startu. W sumie przeszli około 5 km trasę.

REKLAMA
PILKINGTON

W warsztatach bierze udział liczna grupa seniorów, a ich liczbę warunkuje kilka czynników.

Projekt zakłada 20 zajęć z instruktorem. Warsztaty odbywają się raz w tygodniu. Mimo, że projektowy limit został już wyczerpany, Piotr Statuch zajęcia prowadzi do końca tego miesiąca.

REKLAMA

Rzeczywiście sandomierscy kijkarze są chętni do ćwiczeń pod okiem fachowca, o czym świadczy, że mimo wczesnej pory dnia, w poniedziałkowych zajęciach uczestniczyło kilkanaście osób i wszyscy sobie je chwalili.

Fot. Piotr Andryka

ZOSTAW KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

spot_img
Jerzy Strzyż | j.strzyz@stv.info
Jerzy Strzyż | j.strzyz@stv.infohttps://stv.info/
Dziennikarz STV.INFO. Z mediami związany prawie całe życie. Przez kilkanaście lat redaktor naczelny "Wiadomości Świętokrzyskich"
REKLAMA
NOVIS24PL

OBSERWUJ NAS

7,795PolubieniaLubię to
146ObserwującyObserwuj
854SubskrybującySubskrybuj
REKLAMA
SlawomirGagorowski

Z TEGO TYGODNIA

Sandomierz
słabe opady śniegu
-2.4 ° C
-1.9 °
-2.4 °
95 %
0.9kmh
100 %
wt.
-3 °
śr.
-1 °
czw.
-0 °
pt.
-1 °
sob.
-0 °

NAJPOPULARNIEJSZE

REKLAMA
NASTERNAK

OSTATNIE KOMENTARZE