16.5 C
Sandomierz
czwartek, 25 lipca, 2024
REKLAMA
Strona głównaCARITAS DIECEZJI SANDOMIERSKIEJWspólne świąteczne spotkanie dla uczestników projektów Caritas Diecezji Sandomierskiej

Wspólne świąteczne spotkanie dla uczestników projektów Caritas Diecezji Sandomierskiej

Uroczystym spotkaniem przed Świętami Wielkanocnymi zwieńczony został projekt „Samodzielność marzeniem i oczekiwaniem” realizowany przez Caritas Diecezji Sandomierskiej.  To jeden z kilku projektów realizowanych przez sandomierską Caritas, gdzie dążenie do samodzielności odgrywało główną rolę.

Projekt „Samodzielność marzeniem i oczekiwaniem” skierowany był do osób z niepełnosprawnością, które nie ukończyły jeszcze 18 roku życia. Podzielony był na kilka etapów, w trakcie których beneficjenci mieli okazję brać udział w warsztatach i zajęciach, które miały przygotować ich i przystosować do bycie bardziej samodzielnym w życiu codziennym. Zajęcia kulinarne, plastyczne, z rękodzieła czy gospodarstwa domowego to tylko niektóre z bogatej oferty tego projektu. Były również zajęcia z hortiterapii, robotyki czy zooterapia. Oprócz zajęć grupowych każdy z uczestników miał okazję również na indywidulne zajęcia z psychologiem. Wszystko po to, aby osiągnąć cel, którym jest samodzielność. 

REKLAMA
PILKINGTON

I właśnie ze względu na te postępy i rezultaty widoczne u beneficjentów gołym okiem projekt będzie miał swoją kontynuację w podobnej formie, jednak już w innym projekcie.

Uczestnicy projektu zgodnie twierdzą. Szkoda, że już się zakończył. Zajęcia jak mówią dużo ich nauczyły przydatnych umiejętności. To był fajny czas.

REKLAMA -->

Projekt współfinansowany był przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Przedstawicielki tej instytucji zasiadły do wielkanocnego stołu wspólnie z uczestnikami kończącego się projektu i ich młodszymi kolegami, którzy uczestniczą również w innych tego typu działaniach realizowanych przez Caritas. To był czas podsumowań i refleksji nad tym, że takie działania dają olbrzymią pomoc i wsparcie nie tylko uczestnikom tych projektów, ale również ich rodzinom.

W trakcie takich spotkań nasuwa się refleksja nad tym, co byłoby bez takich działań jakie sandomierska Caritas realizuje. Jednak odpowiedź na to pytanie wydaje się widząc rezultaty tych projektów jedna. Takie działania, projekty i pomoc niepełnosprawnym od najmłodszych lat w ich drodze do samodzielności są jak najbardziej potrzebne.

Śniadanie Wielkanocne połączone z podsumowaniem projektu „Samodzielność marzeniem i oczekiwaniem zakończyło się wręczeniem uczestnikom upominków przypominających o udziale w tym niezwykłym projekcie. 

0 0 votes
Ocena artykułu
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img
Katarzyna Kaszluga | k.kaszluga@stv.info
Katarzyna Kaszluga | k.kaszluga@stv.infohttps://stv.info/
Redaktor Naczelny STV.INFO. Od kilku lat związana z mediami lokalnymi. Zawsze z pasją realizująca misję dziennikarską i zawsze obecna blisko ludzkich spraw.
REKLAMA
NOVIS24PL

OBSERWUJ NAS

9,786PolubieniaLubię to
194ObserwującyObserwuj
1,940SubskrybującySubskrybuj
REKLAMA
SlawomirGagorowski

Z TEGO TYGODNIA

Sandomierz
słabe opady deszczu
16.5 ° C
19.3 °
16.5 °
92 %
2.2kmh
100 %
czw.
23 °
pt.
24 °
sob.
29 °
niedz.
29 °
pon.
24 °

NAJPOPULARNIEJSZE

REKLAMA
NASTERNAK

OSTATNIE KOMENTARZE