24.1 C
Sandomierz
środa, 19 czerwca, 2024
REKLAMA
Strona głównaWYBORY SAMORZĄDOWE 2024Paweł Niedźwiedź z KWW "Przyszłość Sandomierza" przy wyplakatowanym słupie o postanowieniu sądu

Paweł Niedźwiedź z KWW „Przyszłość Sandomierza” przy wyplakatowanym słupie o postanowieniu sądu

Wczoraj tuż po południu przy słupie ogłoszeniowym na ulicy Długiej w Sandomierzu, Paweł Niedźwiedź, kandydat na Burmistrza Sandomierza i lider Komitetu Wyborczego Wyborców „Przyszłość Sandomierza” przekazał mediom informację o wyroku sądu w tak zwanym trybie wyborczym. ZOBACZ ZAPIS KONFERENCJI PRASOWEJ (nad tekstem).

Chodzi o sprawę posta opublikowanego 11 marca na profilu Marcina Marca, obecnego burmistrza Sandomierza, o następującej treści:

Tak wygląda ta ich „przyszłość Sandomierza”
Brak poszanowania dla kogokolwiek i czegokolwiek.
Telefony o dziwnej treści do kandydatów z mojego komitetu. Paraliżowanie pracy Urzędu Miejskiego przez uporczywe i nieustanne wysyłanie wniosków o udostępnienie informacji publicznej, najczystsza płatna propaganda w wydaniu #StarostwoTV
Jeśli Ci ludzie posuwają się do takich zachowań żeby zdobyć władze, strach pomyśleć, co stanie się gdy już ją zdobędą.
Najsmutniejsze jest to, że do takich zachowań uciekają się ludzie mający już pewien dorobek zawodowy, samorządowy czy też społeczny. Dajecie się niestety wykorzystywać. Naprawdę nie myślicie samodzielnie ?
Jestem przekonany, że Sandomierzanie widzą jak niskie są to zagrania i wystawią Wam odpowiednią ocenę.
Wstyd Tomku, wstyd Panie Radny Malinowski. Wstyd Panie Gosek. Wstyd KWW „Przyszłość Sandomierza”. Niestety kolego Radny na takie postępowanie są odpowiednie paragrafy.
Każdy komitet reklamując swoje działania inwestuje swoje środki finansowe w kampanię. Niszczenie reklam innych komitetów jest nie na miejscu. A jest to rozmyślne działanie, bo na fotografiach poniżej jest widoczna pusta przestrzeń do wyklejenia, którą można było zagospodarować na swój plakat.
P.S Kodeks Wykroczeń w art. 67 § 1:
„Kto umyślnie uszkadza lub usuwa ogłoszenie wystawione publicznie przez instytucję państwową, samorządową albo organizację społeczną lub też w inny sposób umyślnie uniemożliwia zaznajomienie się z takim ogłoszeniem, podlega karze aresztu albo grzywny”.

REKLAMA
PILKINGTON

Paweł Niedźwiedź wobec takiej publikacji, skierował do Sądu Okręgowego w Kielcach wniosek o tryb wyborczy. Choć, jak przekazał podczas konferencji sąd go oddalił, to winny jest wyjaśnienia członkom swojego komitetu.

Dziś rano przedstawiciele KWW „Przyszłość Sandomierza” złożyli w Sądzie Apelacyjnym w Krakowie zażalenie na postanowienie Sądu Okręgowego w Kielcach. Prawdopodobnie jeszcze w ciągu kilkudziesięciu najbliższych godzin sąd może zająć się tą sprawą.

1 KOMENTARZ

0 0 votes
Ocena artykułu
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Grzesiek

Panie Burmistrzu Marcinie Marzec, Pana słowa były prorocze, niestety. Nadeszły smutne czasy….

spot_img
Piotr Andryka | p.andryka@stv.info
Piotr Andryka | p.andryka@stv.infohttps://stv.info
Pomysłodawca i współtwórca STV.INFO. Dziennikarz, fotoreporter, operator i realizator telewizyjny. Z mediami związany od 2017 roku.
REKLAMA
NOVIS24PL
REKLAMAspot_img

OBSERWUJ NAS

9,485PolubieniaLubię to
190ObserwującyObserwuj
1,810SubskrybującySubskrybuj
REKLAMA
SlawomirGagorowski

Z TEGO TYGODNIA

Sandomierz
umiarkowane opady deszczu
24.1 ° C
28.7 °
23.1 °
73 %
4kmh
23 %
śr.
24 °
czw.
23 °
pt.
28 °
sob.
29 °
niedz.
25 °

NAJPOPULARNIEJSZE

REKLAMA
NASTERNAK

OSTATNIE KOMENTARZE