3.8 C
Sandomierz
sobota, 20 kwietnia, 2024
REKLAMA
Strona głównaPROGRAMYRAPORT SŁUŻBRAPORT SŁUŻB: 57 pijanych i 7 wypadków w majówkę, substancja w Ujeździe,...

RAPORT SŁUŻB: 57 pijanych i 7 wypadków w majówkę, substancja w Ujeździe, pożar stolarni w Piskrzynie

Wspólnie z Komendą Powiatową Policji w Opatowie i strażakami z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Opatowie podsumowaliśmy ostatni weekend. W tym odcinku programu RAPORT SŁUŻB opowiemy o działaniach policji i strażaków w czasie świąt majowych.

Pożar stolarni w Piskrzynie. Po przybyciu na miejsce zdarzenia JOP stwierdzono pożar w zakładzie  zajmującym się produkcja drzwi oraz stolarki budowlanej. Zakład składał się z dwóch części, nowej hali oraz starej części obiektu zaadaptowanego na potrzeby produkcyjne, gdzie wybuchł pożar. Pożar obejmował cztery pomieszczenia, dwa na poziomie parteru oraz pomieszczenia znajdujące się bezpośrednio nad nimi. Ponadto pożarem objęta była część dachu na budynku produkcyjno-gospodarczym bezpośrednio przylegającym do nowej hali produkcyjnej. Działania JOP w pierwszej fazie polegały na podaniu prądów wody w natarciu na palący się obiekt. Równocześnie z działaniami gaśniczymi na starej części zakładu  zabezpieczono dwoma prądami wody nową halę produkcyjna w celu nie dopuszczeniu do przejścia ognia na teren hali. Po ugaszeniu pożaru oddymiano oraz przewietrzano kolejne pomieszczenia w zakładzie. Wynoszono nadpalone wyposażenie zakładu oraz składowane materiały, które przelewano wodą. Po przewietrzeniu wszystkich pomieszczeń oraz dogaszeniu pojedynczych zarzewi ognia miejsce pożaru skontrolowano za pomocą kamery termowizyjnej aby wykluczyć ponowne powstanie pożaru. Następnie teren całego zakładu sprawdzono za pomocą detektorów wielogazowych na obecność niebezpiecznych gazów pożarowych. Wynik pomiaru negatywny. W działaniach trwających ponad 4 godziny udział brało 5 zastępów z JRG Opatów oraz 2 zastępy OSP Iwaniska, zastęp OSP Baćkowice,  zastęp OSP Stobiec i zastęp OSP Kamieniec.

REKLAMA
PILKINGTON

Podczas długiego majowego weekendu, tak jak i w latach poprzednich, nad bezpieczeństwem osób wypoczywających czuwali świętokrzyscy policjanci. Na trasach wyjazdowych z miast można było spotkać, zdecydowanie więcej patroli. Funkcjonariusze sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dopuszczalną prędkością. Na trasach były obecne także radiowozy nieoznakowane wyposażone w wideorejestratory. Policjanci kontrolowali stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach ochronnych. Od 29 kwietnia do 3 maja funkcjonariusze zatrzymali 57 kierujących będących pod wpływem alkoholu. W trakcie długiego weekendu majowego 24 kierujących straciło prawo jazdy na trzy miesiące w związku z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. W czasie minionego weekendu drogach w naszym regionie doszło do 7 wypadków drogowych, w których 9 zostało rannych, a jedna poniosą śmierć.

Apele o ostrożną jazdę nie trafiły również do 35 – latka z powiatu staszowskiego. We wtorek wieczorem w Ujeździe funkcjonariusze kieleckiej drogówki zatrzymali do kontroli osobowego Seata. Kierujący przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 60 km/h. Za popełnione wykroczenie policjanci nałożyli na mężczyznę mandat karny w kwocie 1500 zł. 35 – latek stracił również prawo jazdy na 3 miesiące a na jego koncie przybyło 10 punktów karnych.

REKLAMA -->

W czwartek krótko po godzinie 7 dyrektor Szkoły Podstawowej w Ujeździe powiadomił, że z jednego z pomieszczeń w budynku szkolnym wydobywa się nieprzyjemny, niezidentyfikowany zapach. W celu uniknięcia ewentualnego zagrożenia podjął decyzję o ewakuacji osób. Budynek, jak i jego okolica zostały sprawdzone pod kątem obecności niebezpiecznych substancji przez obecnych na miejscu strażaków, którzy nie stwierdzili żadnego zagrożenia dla życia i zdrowia ludzi. Obecnie trwają czynności wyjaśniające w tej sprawie w kierunku zakłócenia porządku publicznego.

Trwa ogólnopolski konkurs organizowany przez Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji pn. „Policjant, który mi pomógł”. Głównym celem konkursu jest w szczególności promocja postaw i umiejętności policjantów osobiście zaangażowanych w pomoc osobom krzywdzonym. Istotą przedsięwzięcia jest również wyróżnienie tych funkcjonariuszy Policji, którzy charakteryzują się wyjątkowym profesjonalizmem, empatyczną postawą i umiejętnościami w obszarze indywidualnej pomocy osobom krzywdzonym, w tym dotkniętym przemocą w rodzinie. Zgodnie z Regulaminem Konkursu, zgłoszenia policjanta do konkursu może dokonać osoba indywidualna, instytucja lub organizacja. Zapraszamy do zapoznania się z Regulaminem Konkursu oraz formularzem zgłoszeniowym. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 31 maja 2022 r. Formularze zgłoszeniowe można nadsyłać na adres poczty elektronicznej e-mail: policjantktorymipomogl@policja.gov.pl

0 0 votes
Ocena artykułu
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

ZOBACZ TAKŻE

spot_img
Jerzy Strzyż | j.strzyz@stv.info
Jerzy Strzyż | j.strzyz@stv.infohttps://stv.info/
Dziennikarz STV.INFO. Z mediami związany prawie całe życie. Przez kilkanaście lat redaktor naczelny "Wiadomości Świętokrzyskich"
REKLAMA
NOVIS24PL
REKLAMAspot_img

OBSERWUJ NAS

8,866PolubieniaLubię to
178ObserwującyObserwuj
1,680SubskrybującySubskrybuj
REKLAMA
SlawomirGagorowski

Z TEGO TYGODNIA

Sandomierz
zachmurzenie duże
3.8 ° C
6.2 °
3.7 °
81 %
4.5kmh
94 %
sob.
11 °
niedz.
5 °
pon.
7 °
wt.
13 °
śr.
8 °

NAJPOPULARNIEJSZE

REKLAMA
NASTERNAK

OSTATNIE KOMENTARZE