22.6 C
Sandomierz
czwartek, 7 lipca, 2022
REKLAMA
Strona głównaUroczystościŚwięty Florian w Łukawie. Druhowie z gminy Wilczyce obchodzili swoje święto

Święty Florian w Łukawie. Druhowie z gminy Wilczyce obchodzili swoje święto

REKLAMA

Strażacy z gminy Wilczyce uroczyście obchodzili swoje święto. We wtorek 3 maja w ich intencji została odprawiona msza św. w kościele parafialnym w Łukawie. Druga część uroczystości odbyła się w strażnicy miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej.

Wójt Wilczyc Robert Paluch, podkreślił, że Ochotnicza Straż Pożarna w sile prawie 10. jednostek funkcjonuje doskonale. Dodał, że od dawien dawna, w Wilczycach strażacy obchodzą swoje święto 3 maja. 

Straż na naszym terenie straż funkcjonuje bardzo dobrze. Jest 9. jednostek. Miesiąc maj, to miesiąc kiedy obchodzimy święto Floriana. Co prawda jest to czwartego, ale u nas już taka jest tradycja od kilkunastu lat, że zawsze Floriana obchodzimy 3 maja, połączonego z rocznicą uchwalenia Konstytucji.

Uroczystości uświetnili swoją obecnością: wójt Wilczyc – Robert Paluch, Katarzyna Łukawska – sekretarz gminy Wilczyce, Stanisław Nowak – komendant gminny OSP, Bolesław Gradziński – wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego OSP, bryg. Krzysztof Oleksiak – przewodniczący Zarządu Krajowego Związku Zawodowego Strażaków „Florian”, bryg. Bogusław Karbowniczek z KP PSP Sandomierz. 

REKLAMA
PILKINGTON

W kierunku strażaków ochotników popłynęło mnóstwo życzeń i ciepłych słów. Wójt Paluch stwierdził, że jednostki OSP są nieocenioną formacją zapewniającą bezpieczeństwo w gminie.

Dziękuje strażakom, bo ich służba jest nieoceniona. To jest naprawdę masa różnej pracy. Często straż utożsamiamy tylko z gaszeniem pożarów, ale to nie jest tylko gaszenie pożarów, to jest wszelka inna pomoc. Naprawdę strażacy pełnią taką podstawową funkcje w systemie bezpieczeństwa publicznego gminy. Oni są zawsze tam, gdzie ludzie potrzebują pomocy. Za zaangażowanie, za pomoc, którą niosą społeczeństwu, chciałem im w dniu dzisiejszym serdecznie podziękować. 

REKLAMA

Z podziękowaniami w imieniu swoim i poseł Agaty Wojtyszek, pospieszyła Anna Paluch. Zastępca dyrektora Świętokrzyskiego Oddziału ARiMR odczytała list od parlamentarzystki.

Przekazuję państwu najserdeczniejsze życzenia z okazji Gminnego Dnia Strażaka w Wilczycach. Składam wyrazy uznania oraz wdzięczności za wytrwałość i ofiarność jaką każdego dnia strażacy ochotnicy spieszą na pomoc potrzebującym nie bacząc na ryzyko wpisane w codzienne obowiązki. Ratujecie życie i mienie ludzkie niejednokrotnie narażając samych siebie. Wasza odwaga i bezinteresowność budują poczucie bezpieczeństwa oraz społeczne zaufanie. Postawa strażaków jest dowodem odpowiedzialności dojrzałości i poszanowania ludzkiego życia oraz mienia. Jest wzorem do naśladowania. Życzę wszystkim państwu wszelakiej pomyślności zarówno w życiu zawodowym jak i osobistym. Dobrego zdrowia oraz wytrwałości w pełnieniu tej ważnej społecznej służby. Serdecznie dziękuję za oddaną i pełną poświęcenia pracę. 

Życzenia i podziękowania od mł. bryg. Krzysztofa Krytusy, komendanta powiatowego PSP w Sandomierzu odczytał bryg. Bogusław Karbowniczek.

W związku z obchodzonym w dniu dzisiejszym Gminnym Dniem Strażaka w imieniu własnym i wszystkich strażaków Komendy Powiatowej PSP w Sandomierzu, proszę przyjąć najserdeczniejsze życzenia. W tak uroczystym dniu, przekazujemy państwu wyrazy najwyższego uznania dla waszej szlachetnej i zaszczytnej służby. Przyjmijcie słowa wdzięczności za poniesiony trud, poświęcenie, odpowiedzialność i codzienną gotowość do niesienia pomocy potrzebującym. To dzięki wam lokalna społeczność może spać spokojnie. Jesteście państwo przykładem jak w dzisiejszych czasach można i należy sprawować swoje obowiązki. 

Ostatnią częścią świętowania na Floriana było koleżeńskie spotkanie. 

spot_img
Jerzy Strzyż | j.strzyz@stv.info
Jerzy Strzyż | j.strzyz@stv.infohttps://stv.info/
Dziennikarz STV.INFO. Z mediami związany prawie całe życie. Przez kilkanaście lat redaktor naczelny "Wiadomości Świętokrzyskich"
REKLAMAspot_img
OSTATNIE ARTYKUŁY
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ WSZYSTKIE
REKLAMA
NOVIS24

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

OBSERWUJ NAS

2,700FaniLubię
40ObserwującyObserwuj
140SubskrybującySubskrybuj
REKLAMA
NOVIS24

NAJPOPULARNIEJSZE

Sandomierz
zachmurzenie duże
22.6 ° C
22.8 °
22.6 °
44 %
0.9kmh
92 %
czw.
21 °
pt.
21 °
sob.
23 °
niedz.
19 °
pon.
17 °

OSTATNIE KOMENTARZE