17 C
Sandomierz
czwartek, 23 maja, 2024
REKLAMA
Strona głównaUroczystościŚwięty Florian w Łukawie. Druhowie z gminy Wilczyce obchodzili swoje święto

Święty Florian w Łukawie. Druhowie z gminy Wilczyce obchodzili swoje święto

Strażacy z gminy Wilczyce uroczyście obchodzili swoje święto. We wtorek 3 maja w ich intencji została odprawiona msza św. w kościele parafialnym w Łukawie. Druga część uroczystości odbyła się w strażnicy miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej.

Wójt Wilczyc Robert Paluch, podkreślił, że Ochotnicza Straż Pożarna w sile prawie 10. jednostek funkcjonuje doskonale. Dodał, że od dawien dawna, w Wilczycach strażacy obchodzą swoje święto 3 maja. 

Straż na naszym terenie straż funkcjonuje bardzo dobrze. Jest 9. jednostek. Miesiąc maj, to miesiąc kiedy obchodzimy święto Floriana. Co prawda jest to czwartego, ale u nas już taka jest tradycja od kilkunastu lat, że zawsze Floriana obchodzimy 3 maja, połączonego z rocznicą uchwalenia Konstytucji.

REKLAMA
PILKINGTON

Uroczystości uświetnili swoją obecnością: wójt Wilczyc – Robert Paluch, Katarzyna Łukawska – sekretarz gminy Wilczyce, Stanisław Nowak – komendant gminny OSP, Bolesław Gradziński – wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego OSP, bryg. Krzysztof Oleksiak – przewodniczący Zarządu Krajowego Związku Zawodowego Strażaków „Florian”, bryg. Bogusław Karbowniczek z KP PSP Sandomierz. 

W kierunku strażaków ochotników popłynęło mnóstwo życzeń i ciepłych słów. Wójt Paluch stwierdził, że jednostki OSP są nieocenioną formacją zapewniającą bezpieczeństwo w gminie.

Dziękuje strażakom, bo ich służba jest nieoceniona. To jest naprawdę masa różnej pracy. Często straż utożsamiamy tylko z gaszeniem pożarów, ale to nie jest tylko gaszenie pożarów, to jest wszelka inna pomoc. Naprawdę strażacy pełnią taką podstawową funkcje w systemie bezpieczeństwa publicznego gminy. Oni są zawsze tam, gdzie ludzie potrzebują pomocy. Za zaangażowanie, za pomoc, którą niosą społeczeństwu, chciałem im w dniu dzisiejszym serdecznie podziękować. 

REKLAMA -->

Z podziękowaniami w imieniu swoim i poseł Agaty Wojtyszek, pospieszyła Anna Paluch. Zastępca dyrektora Świętokrzyskiego Oddziału ARiMR odczytała list od parlamentarzystki.

Przekazuję państwu najserdeczniejsze życzenia z okazji Gminnego Dnia Strażaka w Wilczycach. Składam wyrazy uznania oraz wdzięczności za wytrwałość i ofiarność jaką każdego dnia strażacy ochotnicy spieszą na pomoc potrzebującym nie bacząc na ryzyko wpisane w codzienne obowiązki. Ratujecie życie i mienie ludzkie niejednokrotnie narażając samych siebie. Wasza odwaga i bezinteresowność budują poczucie bezpieczeństwa oraz społeczne zaufanie. Postawa strażaków jest dowodem odpowiedzialności dojrzałości i poszanowania ludzkiego życia oraz mienia. Jest wzorem do naśladowania. Życzę wszystkim państwu wszelakiej pomyślności zarówno w życiu zawodowym jak i osobistym. Dobrego zdrowia oraz wytrwałości w pełnieniu tej ważnej społecznej służby. Serdecznie dziękuję za oddaną i pełną poświęcenia pracę. 

Życzenia i podziękowania od mł. bryg. Krzysztofa Krytusy, komendanta powiatowego PSP w Sandomierzu odczytał bryg. Bogusław Karbowniczek.

W związku z obchodzonym w dniu dzisiejszym Gminnym Dniem Strażaka w imieniu własnym i wszystkich strażaków Komendy Powiatowej PSP w Sandomierzu, proszę przyjąć najserdeczniejsze życzenia. W tak uroczystym dniu, przekazujemy państwu wyrazy najwyższego uznania dla waszej szlachetnej i zaszczytnej służby. Przyjmijcie słowa wdzięczności za poniesiony trud, poświęcenie, odpowiedzialność i codzienną gotowość do niesienia pomocy potrzebującym. To dzięki wam lokalna społeczność może spać spokojnie. Jesteście państwo przykładem jak w dzisiejszych czasach można i należy sprawować swoje obowiązki. 

Ostatnią częścią świętowania na Floriana było koleżeńskie spotkanie. 

0 0 votes
Ocena artykułu
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img
Jerzy Strzyż | j.strzyz@stv.info
Jerzy Strzyż | j.strzyz@stv.infohttps://stv.info/
Dziennikarz STV.INFO. Z mediami związany prawie całe życie. Przez kilkanaście lat redaktor naczelny "Wiadomości Świętokrzyskich"
REKLAMA
NOVIS24PL
REKLAMAspot_img

OBSERWUJ NAS

9,206PolubieniaLubię to
185ObserwującyObserwuj
1,760SubskrybującySubskrybuj
REKLAMA
SlawomirGagorowski

Z TEGO TYGODNIA

Sandomierz
zachmurzenie duże
17 ° C
17 °
17 °
94 %
0.2kmh
100 %
czw.
16 °
pt.
25 °
sob.
26 °
niedz.
24 °
pon.
23 °

NAJPOPULARNIEJSZE

REKLAMA
NASTERNAK

OSTATNIE KOMENTARZE