-4.6 C
Sandomierz
środa, 29 listopada, 2023
REKLAMA
Strona głównaSpołeczeństwoOpatów gotowy na wielkie granie

Opatów gotowy na wielkie granie

Opatowski sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy gotowy do Wielkiego Finału. Biedzie kwesta, licytacje i koncert w OOK.

REKLAMA
PILKINGTON

– Intensywnie przygotowujemy się do niedzielnego Finału i mam nadzieję, że będziemy mogli zagrać na całego – mówi Edyta Dziedzic, szefowa opatowskiego sztabu WOŚP, który funkcjonuje przy miejscowej Komendzie Hufca ZHP.

Już od wczesnych godzin rannych w Opatowie i okolicznych miejscowościach kwestować będą wolontariusze.

REKLAMA

64 wolontariuszy będzie kwestowało w Opatowie i pobliskich miejscowościach – mówi E. Dziedzic. –Na dziecięcą okulistykę będą zbierać w gminach Iwaniska, Baćkowice, Wojciechowice. Wolontariuszami będą nie tylko harcerze, ale także uczniowie szkół. Najwięcej uczniów chętnych do kwestowania zgłosiło się z ZS nr 1 czyli ze szkoły „na górce” i Szkoły Podstawowej nr 2 w Opatowie. Wiele osób zgłosiło się indywidualnie do kwestowania. Wszyscy zostali przeszkoleni przez policję i szefową sztabu, a niepełnoletni będą zbierać do puszek pieniążki pod czujnym okiem osób dorosłych.

Część artystyczna Finału odbędzie się sali widowiskowej Opatowskiego Ośrodka Kultury.

– Na scenie zaprezentują się m.in.: dzieci z przedszkola Happy Kids, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Opatowie, solistki z OOK, Marti Wójcik, zespoły Poison i Romano Dżi. Cyprian Sękowski specjalista kalistyniki zaprezentuje ćwiczenia fizyczne z wykorzystaniem własnej masy ciała- powiedziała E. Dziedzic.

W przerwach odbywać się będą licytacje.

– Mamy na aukcje gadżety licencjonowane WOŚP – mówi szefowa opatowskiego sztabu.- Państwo Brzostowiczowie, Wołcerzowie i Bieniowie przekazali na licytację po złotym serduszku. Mamy vouchery na siłownię, do kosmetyczki, myjnię samochodową. Licytować będzie można także gadżety sportowe w tym szaliki OKS Opatów.

Na razie część artystyczną planujemy z udziałem publiczności. Prosimy osoby, które zechcą wejść na widownię o poinformowanie organizatorów o przebytych szczepieniach przeciw covid. Całe przedsięwzięcie musi odbywać się zgodnie z obostrzeniami sanitarnymi.

Jeśli ograniczenia sanitarne nie pozwolą na udział widzów, to koncert i licytacje będą transmitowane online.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

spot_img
REDAKCJA | redakcja@stv.info
REDAKCJA | redakcja@stv.infohttps://stv.info/
STV.INFO - Twój nowy portal informacyjny. Jesteśmy wszędzie tam, gdzie dzieją się rzeczy ważne dla Ciebie.
REKLAMA
NOVIS24PL

OBSERWUJ NAS

7,808PolubieniaLubię to
147ObserwującyObserwuj
859SubskrybującySubskrybuj
REKLAMA
SlawomirGagorowski

Z TEGO TYGODNIA

Sandomierz
pochmurnie
-4.6 ° C
-3.5 °
-5 °
86 %
0.9kmh
13 %
śr.
-5 °
czw.
-0 °
pt.
-0 °
sob.
-1 °
niedz.
-3 °

NAJPOPULARNIEJSZE

REKLAMA
NASTERNAK

OSTATNIE KOMENTARZE