-4.6 C
Sandomierz
środa, 29 listopada, 2023
REKLAMA
Strona głównaOświataDwie klasy II LO w Sandomierzu z patronatem Politechniki Świętokrzyskiej

Dwie klasy II LO w Sandomierzu z patronatem Politechniki Świętokrzyskiej

Kolejne klasy II Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Sandomierzu z uniwersyteckim patronatem. Dwie klasy nowych kierunków technicznych w sandomierskiej szkole objęła patronatem Politechnika Świętokrzyska. Podpisanie aktu porozumienia w tej sprawie odbyło się dziś w trakcie uroczystości związanych z zakończeniem roku szkolnego. Klasami patronackimi świętokrzyskiej uczelni będą klasy o profilu inżynieryjno – ekonomicznym i planistyczno – menadżerskim.

Współpraca z Politechniką Świętokrzyską stanowi olbrzymie wsparcie dla szkół ponadpodstawowych. Jak powiedział prof. Stanisław Adamczak, były rektor Politechniki Świętokrzyskiej uczniowie przede wszystkim mogą poznać swój przyszły zawód lub kierunek studiów od strony praktycznej. W ramach współpracy oferowane są m.in. tematyczne wykłady i wizyty studyjne na uczelni.

REKLAMA
PILKINGTON

Objęte patronatem przez Politechnikę Świętokrzyską klasy to kolejne klasy w tej szkole z uniwersyteckim wsparciem. Kilka tygodni temu Izba Radców Prawnych w Kielcach swoim patronatem objęła klasy profilu humanistyczno – prawnego. Z objęcia patronatem kolejnych klas „Kościuszki” cieszy się również wicestarosta sandomierski, Paweł Niedźwiedź, który przyznał, że takie działania nie tylko wpływają na zainteresowanie szkołą, ale również pomagają w wyborze wymarzonego zawodu.

W najbliższych planach sandomierskie liceum będzie chciało uzyskać kolejny patronat o który poprosi Uniwersytet Marii Curie – Skłodowskiej.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

spot_img
Katarzyna Kaszluga | k.kaszluga@stv.info
Katarzyna Kaszluga | k.kaszluga@stv.infohttps://stv.info/
Redaktor Naczelny STV.INFO. Od kilku lat związana z mediami lokalnymi. Zawsze z pasją realizująca misję dziennikarską i zawsze obecna blisko ludzkich spraw.
REKLAMA
NOVIS24PL

OBSERWUJ NAS

7,808PolubieniaLubię to
147ObserwującyObserwuj
859SubskrybującySubskrybuj
REKLAMA
SlawomirGagorowski

Z TEGO TYGODNIA

Sandomierz
pochmurnie
-4.6 ° C
-3.5 °
-5 °
86 %
0.9kmh
13 %
śr.
-5 °
czw.
-0 °
pt.
-0 °
sob.
-1 °
niedz.
-3 °

NAJPOPULARNIEJSZE

REKLAMA
NASTERNAK

OSTATNIE KOMENTARZE