W gminie Łoniów zakończyły się kolejne inwestycje drogowe. Nowe nawierzchnie, poprawione pobocza i większe bezpieczeństwo – tak dziś wyglądają drogi, które jeszcze niedawno wymagały pilnych napraw po zniszczeniach wywołanych gwałtownymi opadami i podtopieniami.
W piątkowe przedpołudnie miały miejsce oficjalne odbiory dróg zrealizowanych w ramach zadania dotyczącego usuwania skutków klęsk żywiołowych. Podczas spotkania odebrano inwestycje drogowe wykonane m.in. w miejscowościach Świniary Stare oraz na odcinku drogi gminnej Sulisławice – Bazów.
Jak przyznała wójt Łoniowa Martyna Pawłowska ponad 1,5 kilometrowy odcinek drogi łączący Sulisławice z Bazowem to bardzo uczęszczana droga, która wymagała remontu.
Z tej drogowej inwestycji zadowolony jest również radny Mateusz Biały.
W ramach tak zwanych „powodziówek” wykonano także remont zniszczonej nawierzchni w Świniarach Starych.
Mieszkańcy podkreślają, że inwestycje były długo wyczekiwane, bo lokalne trasy są codziennie wykorzystywane przez kierowców, rolników i dzieci dojeżdżające do szkół.
Wykonanym inwestycjom przyglądał się wicewojewoda świętokrzyski Michał Skotnicki.
Wójt gminy Łoniów Martyna Pawłowska zaznaczała podczas odbiorów, że szczególną uwagę zwracano na jakość wykonania prac.















