W II Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Sandomierzu odbyła się „Akcja Dla Zdrowia Rodziny”, zorganizowana w ramach XXIII Świętokrzyskie Dni Profilaktyki. Tegoroczne wydarzenie przebiegało pod hasłem „Rodzina, a przeciwności losu” i poświęcone było promocji zdrowia psychicznego oraz profilaktyce uzależnień wśród młodzieży.
Jak podkreśliła Barbara Majewska dyrektor II LO w Sandomierzu akcje profilaktyczne w „Kościuszce” nie są rzadkością.
W hali sportowej szkoły na uczestników czekały prelekcje specjalistów, warsztaty edukacyjne oraz konkursy promujące zdrowy styl życia. W wydarzeniu udział wzięli uczniowie, nauczyciele, a także przedstawiciele instytucji wspierających rozwój i zdrowie młodych ludzi.
Goście wydarzenia podkreślali, że profilaktyka odgrywa dziś szczególnie ważną rolę w budowaniu świadomości młodzieży.
Jak przyznała Danuta Szczygielska z II LO w Sandomierzu wydarzenia miało na celu uświadomić młode osoby jak istotne jest zdrowie psychiczne.
Wydarzeniu towarzyszyły także występy artystyczne przygotowane przez młodzież. Muzyka i wspólna integracja pokazały, że działania profilaktyczne mogą mieć nie tylko edukacyjny, ale również inspirujący i integracyjny charakter.
„Akcja Dla Zdrowia Rodziny” w Sandomierzu była okazją do rozmowy o tym, jak ważne są wsparcie, relacje rodzinne i świadome dbanie o zdrowie psychiczne już od najmłodszych lat.
















