To będzie jedna z najważniejszych inwestycji związanych z bezpieczeństwem mieszkańców w regionie. W podziemiach sandomierskiego szpitala powstaną nowoczesne miejsca schronienia. Powiat sandomierski otrzymał na ten cel 15 milionów złotych. To najwyższe dofinansowanie w województwie świętokrzyskim z programu OLiOC – Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej.
W miniony wtorek do Sandomierza przyjechał wojewoda świętokrzyski Józef Bryk. Podczas wizyty oficjalnie poinformował o przyznanych środkach i osobiście obejrzał szpitalne podziemia, gdzie już wkrótce ruszą prace.
Inwestycja ma zwiększyć bezpieczeństwo pacjentów, personelu i mieszkańców w sytuacjach kryzysowych. Samorząd podkreśla, że to strategiczny projekt nie tylko dla szpitala, ale całego powiatu.
Prace obejmą poziom minus jeden Szpitala Specjalistycznego Ducha Świętego w Sandomierzu. To blisko sześć tysięcy metrów kwadratowych powierzchni, która po modernizacji będzie mogła pomieścić nawet cztery i pół tysiąca osób. W zmodernizowanej przestrzeni powstanie piętnaście wydzielonych stref schronienia, każda dla około trzystu mieszkańców.
Jak podkreślił dyrektor sandomierskiej lecznicy Marek Tombarkiewicz w ramach prowadzonych prac większość pomieszczeń w szpitalnych podziemiach zmieni swoje funkcjonowanie.
Istotna w zakresie bezpieczeństwa inwestycja w sandomierskim szpitalu według zapowiedzi ma zakończyć się do końca roku.
















