-3 C
Sandomierz
piątek, 8 grudnia, 2023
REKLAMA
Strona głównaSpołeczeństwoBartoszek Jędrasik z gminy Łoniów walczy z SMA. Trwa zbiórka 10 000...

Bartoszek Jędrasik z gminy Łoniów walczy z SMA. Trwa zbiórka 10 000 000 złotych na najdroższy lek świata

Trwa olbrzymia walka z czasem o życie 14 – miesięcznego Bartoszka Jędrasika z małej miejscowości Otoka w gminie Łoniów, u którego w maju tego roku badania potwierdziły chorobę SMA typu II, czyli rdzeniowy zanik mięśni.

Bartoszek urodził się w maju 2021 roku w Holandii i początkowo nic nie wskazywało na to, że chłopiec będzie zmagał się tak poważną chorobą. Po kilku miesiącach mama Bartoszka zauważyła, że chłopiec traci siłę w rączkach i nóżkach, a jego mięśnie stają się coraz bardziej wiotkie. Lekarze z Holandii, gdzie chłopiec z rodzicami mieszkał od urodzenia twierdzili, że wszystko w porządku. To jednak nie uspokoiło rodziców Bartoszka, którzy postanowili  na pierwsze urodziny swoje syna przyjechać do Polski i tutaj skontaktować się ze specjalistami.

REKLAMA
PILKINGTON

Diagnoza okazała się szokiem na który rodzice chłopca nie byli przygotowani, tym bardziej, że kilka tygodni wcześniej Bartoszek rozwijał się prawidłowo.

Bartoszek wraz z mamą obecnie przebywa w Polsce, gdzie systematycznie jest rehabilitowany. Do Holandii natomiast pojawia się, aby otrzymać kolejne dawki spinrazy.

REKLAMA

Rodzina wraz z najbliższymi rozpoczęła walkę o życie chłopca. Szansą jest terapia genowa, na którą potrzeba aż 10 milionów złotych. Zbiórka pieniędzy trwa. Do tej pory udało się uzbierać 350 tysięcy złotych. Pomóc może każdy z nas, na różne sposoby. Jednym z nich jest wpłata dowolnej kwoty na: https://www.siepomaga.pl/bartosz-jedrasik.

Jak wspomina Pani Anita na ten moment oprócz pieniędzy Bartoszek potrzebuje również specjalnego pasa wzmacniającego oraz ortezy.

Do pomocy Bartoszkowi systematycznie przyłączają się kolejne instytucje oraz znane osoby. O to, aby aktywnie włączyć się w zbiórkę apelował sam aktor Cezary Żak.

Bartoszek w drodze po zdrowie może liczyć na olbrzymie wsparcie najbliższych, którzy również chcieliby poprosić o pomoc.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

spot_img
Katarzyna Kaszluga | k.kaszluga@stv.info
Katarzyna Kaszluga | k.kaszluga@stv.infohttps://stv.info/
Redaktor Naczelny STV.INFO. Od kilku lat związana z mediami lokalnymi. Zawsze z pasją realizująca misję dziennikarską i zawsze obecna blisko ludzkich spraw.
REKLAMA
NOVIS24PL

OBSERWUJ NAS

7,841PolubieniaLubię to
147ObserwującyObserwuj
876SubskrybującySubskrybuj
REKLAMA
SlawomirGagorowski

Z TEGO TYGODNIA

Sandomierz
zachmurzenie duże
-3 ° C
-2.2 °
-3 °
95 %
1.8kmh
88 %
pt.
-1 °
sob.
-1 °
niedz.
1 °
pon.
1 °
wt.
2 °

NAJPOPULARNIEJSZE

REKLAMA
NASTERNAK

OSTATNIE KOMENTARZE