9.8 C
Sandomierz
wtorek, 23 kwietnia, 2024
REKLAMA
Strona głównaInneSześcioro policjantów zasiliło szeregi świętokrzyskiego garnizonu

Sześcioro policjantów zasiliło szeregi świętokrzyskiego garnizonu

Dziś w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Kielcach odbyło się ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy. Adepci, zanim trafią do służby, wyjadą na 6 miesięczne szkolenie, dzięki któremu zdobędą niezbędną wiedzę i umiejętności. Słowa roty ślubowania w obecności szefa świętokrzyskich policjantów nadinsp. dr Jarosława Kalety i Wojewody Świętokrzyskiego Pana Zbigniewa Koniusza wypowiedziało sześcioro funkcjonariuszy.

W sali odpraw Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach odbyła się uroczysta zbiórka, podczas której sześcioro funkcjonariuszy złożyło uroczyste ślubowanie, wypowiadając słowa: „Ja obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia (…)”. Adepci z dumą wyrecytowali rotę ślubowania w obecności Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach nadinsp. dr Jarosława Kalety, Wojewody Świętokrzyskiego Zbigniewa Koniusza, Zastępcy Naczelnika Wydziału Kadr i Szkolenia KWP w Kielcach podinsp. Pawła Koźby, Dowódcy Oddziału Prewencji Policji w Kielcach insp. Jarosława Kosika oraz Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Opatowie mł. insp. Andrzeja Skowrońskiego.

REKLAMA
PILKINGTON

Szef świętokrzyskich policjantów nadinsp. dr Jarosław Kaleta pogratulował policjantom podjęcia wyzwania, jakim jest służba w Policji oraz życzył im sukcesów w życiu zawodowym, a także prywatnym. Wojewoda Świętokrzyski Pan Zbigniew Koniusz również gratulował wyboru zawodowej przyszłości, życzył sukcesów, zaznaczając przy tym trud jakim jest służba i poświęcenie. Bożego błogosławieństwa nowo przyjętym funkcjonariuszom udzielił ks. ppor. Paweł Kowalski, któremu Pan Generał winszował objęcia funkcji Kapelana Wojewódzkiego Ośrodka Duszpasterskiego w Kielcach.

Teraz adeptów czeka półroczne szkolenie zawodowe w Szkole Policji w Pile, gdzie będą zdobywać wiedzę teoretyczną i praktyczną m.in. z zakresu przepisów prawa czy taktyk i technik interwencji. Będą także doskonalić swoje umiejętności strzeleckie.

REKLAMA -->

Przypominamy, że osoby zainteresowane podjęciem służby w Policji powinny osobiście złożyć odpowiednie dokumenty w Wydziale Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach znajdującej się przy ul. Seminaryjskiej 12. Przyjmowanie dokumentów odbywa się od poniedziałku do środy w godzinach od 9:00 do 13:00 w pokoju nr 15.

Kandydat do służby w Policji musi spełniać następujące warunki:

  • posiadać polskie obywatelstwo,
  • posiadać nieposzlakowaną opinię,
  • nie być skazanym prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe,
  • korzystać z pełni praw publicznych,
  • posiadać co najmniej średnie wykształcenie,
  • posiadać odpowiednią zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować,
  • dawać rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych,
  • osoby podlegające kwalifikacji wojskowej powinny posiadać uregulowany stosunek do służby wojskowej.

Opr. MŚ
Źródło: KWP w Kielcach

0 0 votes
Ocena artykułu
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

ZOBACZ TAKŻE

spot_img
REDAKCJA | redakcja@stv.info
REDAKCJA | redakcja@stv.infohttps://stv.info/
STV.INFO - Twój nowy portal informacyjny. Jesteśmy wszędzie tam, gdzie dzieją się rzeczy ważne dla Ciebie.
REKLAMA
NOVIS24PL
REKLAMAspot_img

OBSERWUJ NAS

8,975PolubieniaLubię to
180ObserwującyObserwuj
1,690SubskrybującySubskrybuj
REKLAMA
SlawomirGagorowski

Z TEGO TYGODNIA

Sandomierz
zachmurzenie małe
9.8 ° C
13.7 °
9.3 °
56 %
2.2kmh
38 %
wt.
12 °
śr.
8 °
czw.
12 °
pt.
15 °
sob.
19 °

NAJPOPULARNIEJSZE

REKLAMA
NASTERNAK

OSTATNIE KOMENTARZE