22.3 C
Sandomierz
niedziela, 14 lipca, 2024
REKLAMA
Strona głównaAKTUALNOŚCIWielki jubileusz szpitala w Sandomierzu

Wielki jubileusz szpitala w Sandomierzu

Szpital Specjalistyczny Ducha Świętego w Sandomierzu obchodzi dziś swój ważny jubileusz. 40 lat działaności lecznicy przy ulicy dr Zygmunta Schinzla. Oficjalne uroczystości rozpoczęły się w sali rycerskiej Muzeum Zamkowego w Sandomierzu, podczas których nie zabrakło licznych gratulacji i życzeń na przyszłość.

Bardzo ważnym momentem tego wydarzenia było również wręczanie okolicznościowych odznaczeń i medali, które trafiły do wszystkich zasłużonych i związanych z sandomierską lecznicą.

Wszyscy uczestnicy jubileuszowej uroczystości natomiast otrzymali okolicznościowe medale pamiątkowe oraz biuletyn, który przygotowała dyrekcja Szpitala Specjalistycznego Ducha Świętego w Sandomierzu.

Organizując jubileusz 40-lecia szpitala w obecnej lokalizacji na ulicy Schinzla wydaliśmy biuletyn, który opisuje, to co się działo w szpitalu przez ostatnie 40 lat, obecny stan oraz zamieszczamy plany na przyszłość – wyjaśnia dr Marek Kos, dyrektor Specjalistycznego Szpitala Ducha Świętego w Sandomierzu – Jest w nim część historyczna opisująca początki szpitalnictwa w Sandomierzu. Jest kalendarium od roku 1982, które uwzględnia bardziej znaczące wydarzenia. Ze względów pamięciowych najwięcej informacji jest z ostatnich kilkudziesięciu lat. Zostały opisane oddziały szpitalne, jest także miejsce na statystyki, zrealizowane projekty unijne oraz plany na przyszłość. Jest również miejsca dla reżyserów serialu „Ojciec Mateusz” gdyż wcześniej, bardzo mocno współpracowali ze szpitalem.

REKLAMA
PILKINGTON

W trakcie wydarzenia została zaprezentowana również multimedialna prezentacja, która pokazywała zmiany na przestrzeni minionych 40 lat jakie zaszły w sandomierskim szpitalu.

W 1982 roku został oddany pięciopiętrowy budynek główny szpitala składający się z trzech części – przypomina dyrektor Marek Kos. – W 1990 roku został dobudowany pawilon specjalistyczny, gdzie obecnie działa neurologia, neurochirurgia i psychiatria. Wybudowano budynek, gdzie działają poradnie specjalistyczne a potem dobudowano łącznik, który połączył go z budynkiem głównym. Powstało lądowisko dla helikopterów, stacja dializ w odrębnym budynku oraz pawilon dla psychiatrii dziennej, gdzie działa Centrum Zdrowia Psychicznego. W planie jest rozbudowa psychiatrii i to co wydaje się konieczne, czyli budynek specjalistyczno – zabiegowy z nowym blokiem operacyjnym, anestezjologii, intensywnej terapii, a przede wszystkim nowy szpitalny oddział ratunkowy.

REKLAMA
SOK

To, że w ostatnim czasie szpital w Sandomierzu mocno postawił na rozwój zauważyła szefowa świętokrzyskiego NFZ Małgorzata Kiebzak.

– Życzyłabym sobie, aby we wszystkich szpitalach było podobnie. Widać zaangażowanie dyrektora w pozyskiwanie nowych kontraktów. Lecznica ma, na tle innych szpitali powiatowych, bardzo duże wykonanie kontraktu. Jest ono największe w Świętokrzyskiem. Bez wątpienia duża rola w tym nowego menedżera oraz załogi, która razem z nim podejmuje trud, a także starosty, który zabiega o różnego rodzaju środki pozwalające na rozwój placówki – powiedziała szefowa świętokrzyskiego NFZ.

REKLAMA -->

Oficjalne obchody jubileuszowe zakończyły się po uroczystej gali słodkim poczęstunkiem.

W sandomierskiej lecznicy działają obecnie 24 oddziały. Na oddziałach stacjonarnych znajduje się 489 łóżek dla pacjentów, natomiast na oddziałach dziennych 52 łóżka. Placówka zatrudnia 1110 osób, wśród nich około 200 lekarzy.

0 0 votes
Ocena artykułu
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img
Katarzyna Kaszluga | k.kaszluga@stv.info
Katarzyna Kaszluga | k.kaszluga@stv.infohttps://stv.info/
Redaktor Naczelny STV.INFO. Od kilku lat związana z mediami lokalnymi. Zawsze z pasją realizująca misję dziennikarską i zawsze obecna blisko ludzkich spraw.
REKLAMA
NOVIS24PL
REKLAMAspot_img

OBSERWUJ NAS

9,684PolubieniaLubię to
193ObserwującyObserwuj
1,900SubskrybującySubskrybuj
REKLAMA
SlawomirGagorowski

Z TEGO TYGODNIA

Sandomierz
zachmurzenie umiarkowane
22.3 ° C
22.3 °
22.3 °
74 %
3.3kmh
82 %
niedz.
30 °
pon.
30 °
wt.
36 °
śr.
30 °
czw.
29 °

NAJPOPULARNIEJSZE

REKLAMA
NASTERNAK

OSTATNIE KOMENTARZE