23.1 C
Sandomierz
poniedziałek, 5 czerwca, 2023
REKLAMA
Strona głównaSpołeczeństwoDożynki w Czekarzewicach w gminie Tarłów. KORDIAN porwał publiczność do zabawy

Dożynki w Czekarzewicach w gminie Tarłów. KORDIAN porwał publiczność do zabawy

W piątkowe popołudnie na terenie Warsztatu Terapii Zajęciowej w Czekarzewicach Drugich w gminie Tarłów odbyły się pierwsze dożynki, które placówka przygotowała wspólnie z sołtysami Czekarzewic. Była moc atrakcji, które spędzanie czasu umiliły każdemu, kto zdecydował się parę chwil spędzić wspólnie z uczestnikami WTZ poświętować święto plonów, które połączone zostało z piknikiem charytatywno – integracyjnym.

Dożynki rozpoczęły się tradycyjnym przemarszem korowodu dożynkowego do miejscowego kościoła, gdzie odprawiona została uroczysta dziękczynna msza święta, po której kolorowy korowód przeszedł na plac rekreacyjny Warsztatu Terapii Zajęciowej, gdzie odbyły się dalsze uroczystości, w tym ośpiewanie dożynkowego wieńca przygotowanego przez uczestników WTZ.

REKLAMA

WTZ w Czekarzewicach Drugich został utworzony przy Lokalnej Grupie Działania Powiatu Opatowskiego w 2016 roku. Od tego czasu osoby niepełnosprawne w tym miejscu znajdują wsparcie psychologiczne, terapię i rehabilitację społeczno – zawodową. Jak twierdzi dyrektor LGD, Bogusław Włodarczyk, takie miejsca i organizowane przez nie inicjatywy i wydarzenia są bardzo potrzebne nie tylko lokalnej społeczności, ale przede wszystkim podopiecznym Warsztatu Terapii Zajęciowej.

REKLAMA
PILKINGTON

Program piątkowych dożynek  w Czekarzewicach był naprawdę bogaty w moc artystycznych atrakcji. Występy uczestników i kadry WTZ wzbogaciły dodatkowo występy lokalnych kapel ludowych. Gwiazdą wieczoru był zespół KORDIAN, który przybyłych porwał do tańca w rytm swoich góralskich przebojów.

REKLAMA
MOKOSZYN

Jak przyznał wójt Tarłowa Tomasz Kamiński dożynki WTZ w Czekarzewicach rozpoczęły trzydniowy dożynkowy maraton w gminie.

Wśród przybyłych gości znaleźli się także powiatowi radni. Jednym z nich był Wacław Rodek, który przyznał, że szczególnie po pandemii takie inicjatywy integracyjne są mile widziane.

Dożynki zakończyła zabawa taneczna, którą poprowadził zespół Master Team.

spot_img
Katarzyna Kaszluga | k.kaszluga@stv.info
Katarzyna Kaszluga | k.kaszluga@stv.infohttps://stv.info/
Redaktor Naczelny STV.INFO. Od kilku lat związana z mediami lokalnymi. Zawsze z pasją realizująca misję dziennikarską i zawsze obecna blisko ludzkich spraw.
REKLAMAspot_img
REKLAMA
NOVIS24PL

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!

OBSERWUJ NAS

6,343PolubieniaLubię to
124ObserwującyObserwuj
628SubskrybującySubskrybuj
REKLAMA
NOVIS24

Z TEGO TYGODNIA

Sandomierz
zachmurzenie małe
23.1 ° C
23.1 °
22.7 °
40 %
4.1kmh
42 %
pon.
21 °
wt.
20 °
śr.
20 °
czw.
23 °
pt.
25 °

NAJPOPULARNIEJSZE

REKLAMA
NASTERNAK

OSTATNIE KOMENTARZE