18.1 C
Sandomierz
poniedziałek, 2 października, 2023
REKLAMA
Strona głównaSpołeczeństwoSłużą ludziom od 30 lat. Caritas Diecezji Sandomierskiej obchodziła wielki jubileusz

Służą ludziom od 30 lat. Caritas Diecezji Sandomierskiej obchodziła wielki jubileusz

Caritas Diecezji Sandomierskiej ma już 30 lat. Ważny jubileusz sandomierska Caritas obchodziła w czwartek. Swój jubileusz Caritas Diecezji Sandomierskiej świętowała w gronie podopiecznych, pracowników, wolontariuszy oraz przedstawicieli współpracujących z nią osób, instytucji i firm. 

Caritas Diecezji Sandomierskiej powstała w 1992 roku. Od tego czasu stała się instytucją charytatywną, której misją jest pomoc osobom potrzebującym oraz chorym. Jak przyznał ks. Bogusław Pitucha, dyrektor sandomierskiej Caritas przez 30 lat udało się zdziałać wiele dobrego w głównej mierze dzięki ofiarności darczyńców.

REKLAMA

Warto pamiętać, że działalność Caritas to nie jedynie zbiórki do puszek na konkretny cel, ale również szereg instytucji, które zostały stworzone, aby pomagać w różnych aspektach.

REKLAMA
PILKINGTON

W ramach 30 letniej działalności Caritas powstały liczne placówki takie jak m.in. Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjny dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Radość Życia”, schroniska dla bezdomnych kobiet i mężczyzn, ośrodek interwencji kryzysowej, centra pielęgniarstwa środowiskowego oraz rehabilitacji. Najnowszą placówką jest Zakład Aktywności Zawodowej, w którym pracę znalazły osoby niepełnosprawne. Jak podkreślają osoby, które na co dzień pracują w placówkach sandomierskiej Caritas ta instytucja niesie pomoc bezinteresowną i bezwarunkową.

Główne obchody jubileuszu miały miejsce w Bazylice Katedralnej, gdzie odbyła się msza święta, której przewodniczył biskup Krzysztof Nitkiewicz, który w wygłoszonej homilii nawiązał do codziennej działalności Caritas.

Ksiądz Marcin Iżycki, dyrektor Caritas Polska przyznał, że sandomierska instytucja odgrywa ważną rolę w działalności krajowej Caritas. Dowodem na ten fakt, było docenienie zaangażowania i działalności ks. Bogusława Pituchy, dyrektora Caritas Diecezji Sandomierskiej, który otrzymał wyjątkowe odznaczenie Złoty Medal Caritas Polska.

Jubileusz Caritas w Sandomierzu zakończył koncert zespołu Strauss Ensamble pod dyrekcją Artura Jaronia, podczas którego goście usłyszeli muzykę sakralną i operową. Po koncercie odbył się uroczysty obiad, podczas którego nie mogło zabraknąć również jubileuszowego tortu.

Na ten moment sandomierska Caritas zatrudnia około 300 osób. Rocznie z pomocy udzielonej przez instytucję korzysta kilka tysięcy potrzebujących.

spot_img
Katarzyna Kaszluga | k.kaszluga@stv.info
Katarzyna Kaszluga | k.kaszluga@stv.infohttps://stv.info/
Redaktor Naczelny STV.INFO. Od kilku lat związana z mediami lokalnymi. Zawsze z pasją realizująca misję dziennikarską i zawsze obecna blisko ludzkich spraw.
REKLAMAspot_img
REKLAMA
NOVIS24PL

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!

OBSERWUJ NAS

7,474PolubieniaLubię to
136ObserwującyObserwuj
776SubskrybującySubskrybuj
REKLAMA
SlawomirGagorowski

Z TEGO TYGODNIA

Sandomierz
zachmurzenie duże
18.1 ° C
19 °
18.1 °
74 %
2.2kmh
92 %
pon.
17 °
wt.
25 °
śr.
17 °
czw.
19 °
pt.
18 °

NAJPOPULARNIEJSZE

REKLAMA
NASTERNAK

OSTATNIE KOMENTARZE