0.9 C
Sandomierz
niedziela, 10 grudnia, 2023
REKLAMA
Strona głównaCARITAS DIECEZJI SANDOMIERSKIEJŚwiatowy Dzień Chorego. Caritas Diecezji Sandomierskiej pomoc niesie każdego dnia

Światowy Dzień Chorego. Caritas Diecezji Sandomierskiej pomoc niesie każdego dnia

W najbliższy piątek już po raz kolejny obchodzony będzie Światowy Dzień Chorego, który w 1992 roku został ustanowiony przez papieża Jana Pawła II. Od tej pory co roku 11 lutego na całym świecie zwraca się uwagę na potrzeby osób chorych i potrzebujących pomocy.

REKLAMA
PILKINGTON

W tym roku już po raz trzydziesty obchodzony będzie Światowy Dzień Chorego, który ma uwrażliwić ludzi oraz katolickie instytucje służby zdrowia na potrzebę uwagi na chorych i ich opiekunów. Caritas Diecezji Sandomierskiej swoją codzienną działalnością znakomicie wpisuje się w obchody tego dnia, a dzień chorego obchodzony jest w poszczególnych placówkach sandomierskiej caritas nie tylko 11 lutego. Doskonale pokazuje to praca siostry Teresy i Małgorzaty, które codziennie przez siedem dni w tygodniu towarzyszą potrzebującym.

Jedną z podopiecznych Centrum Pielęgniarstwa Środowiskowo-Rodzinnego i Rehabilitacji w Sandomierzu jest Pani Mieczysława, która przyznaje, że codzienna praca sióstr pomaga w walce z chorobą i pozwala bardziej optymistycznie popatrzeć w przyszłość.

REKLAMA

Tegoroczne hasło tego dnia brzmi „Bądźcie miłosierni, jak Ojciec wasz jest miłosierny”. W swoim orędziu związanym ze Światowym Dniem Chorego Papież Franciszek zwraca uwagę na potrzebę bliskości. Jak przyznają bohaterki naszego reportażu przyjmowanie lekarstw to nie wszystko, czasem warto również porozmawiać.

Z roku na rok osób chorych przybywa na całym świecie. Podobnie jest w naszym regionie, dlatego placówki Caritas systematycznie wzbogacają swoją ofertę tak, żeby dotrzeć do każdej grupy wiekowej. Z usług poszczególnych specjalistów korzystają zarówno osoby starsze, jak i dzieci. Ważną gałęzią działalności Caritas Diecezji Sandomierskiej jest opieka pielęgniarstwa, z której codziennie korzysta wiele osób.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

spot_img
Katarzyna Kaszluga | k.kaszluga@stv.info
Katarzyna Kaszluga | k.kaszluga@stv.infohttps://stv.info/
Redaktor Naczelny STV.INFO. Od kilku lat związana z mediami lokalnymi. Zawsze z pasją realizująca misję dziennikarską i zawsze obecna blisko ludzkich spraw.
REKLAMA
NOVIS24PL

OBSERWUJ NAS

7,855PolubieniaLubię to
148ObserwującyObserwuj
880SubskrybującySubskrybuj
REKLAMA
SlawomirGagorowski

Z TEGO TYGODNIA

Sandomierz
zachmurzenie duże
0.9 ° C
1.2 °
0.9 °
89 %
2.8kmh
100 %
niedz.
1 °
pon.
2 °
wt.
3 °
śr.
2 °
czw.
2 °

NAJPOPULARNIEJSZE

REKLAMA
NASTERNAK

OSTATNIE KOMENTARZE