11.3 C
Sandomierz
wtorek, 23 kwietnia, 2024
REKLAMA
Strona głównaAKTUALNOŚCIW Staszowie likwidują kolejne bariery. Będzie zakupiony nowy autobus do przewozu osób...

W Staszowie likwidują kolejne bariery. Będzie zakupiony nowy autobus do przewozu osób niepełnosprawnych

W Staszowie zakupią nowy autobus przystosowany po przewozu dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami. To kolejne udogodnienie dla osób ze specjalnymi potrzebami z terenu gminy Staszów. Inwestycja będzie mogła zostać zrealizowana dzięki dofinansowaniu ze środków PFRON.

– Pojazd ma usprawniać dojazd do placówek rehabilitacyjnych spoza terenu miny Staszów – wyjaśnia dr Leszek Kopeć, burmistrz Staszowa – Pod koniec września wspólnie ze starostą staszowskim podpisaliśmy umowę na realizację projektu pod nazwą „Wyrównywanie szans w dostępie do edukacji i rehabilitacji społecznej dzieci i młodzieży niepełnosprawnej poprzez likwidację barier transportowych w związku z dowozem osób niepełnosprawnych do placówek rehabilitacyjnych znajdujących się poza terenem Miasta i Gminy Staszów”. Cieszę się, że w naszej gminie udaje nam się eliminować kolejne bariery i co za tym idzie pomagać oraz ułatwiać życie osobom, które tego potrzebują – mówi dr Leszek Kopeć.

Fabrycznie nowy autobus będzie przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych. Jak czytamy na stronie staszowskiego magistratu fabrycznie nowy pojazd na 20 miejsc będzie posiadał między innymi uchwyt ułatwiający wsiadanie do pojazdu zamontowany przy drzwiach wejściowych, obniżenie stopnia wejściowego oraz będzie umożliwiał bezpieczne przewożenie osób na wózkach inwalidzkich.

REKLAMA
PILKINGTON

Projekt zostanie dofinansowany ze środków PFRON w ramach Obszaru D „Programu wyrównywania różnic między regionami III”. Kwota dofinansowania stanowiąca do 85% sumy poniesionych kosztów projektu wynosi 281 tys. 657 zł.

Podpisanie umowy na realizację projektu pod nazwą „Wyrównywanie szans w dostępie do edukacji i rehabilitacji społecznej dzieci i młodzieży niepełnosprawnej poprzez likwidację barier transportowych w związku z dowozem osób niepełnosprawnych do placówek rehabilitacyjnych znajdujących się poza terenem Miasta i Gminy Staszów”.
FOT. www.staszow.pl

0 0 votes
Ocena artykułu
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

ZOBACZ TAKŻE

spot_img
Katarzyna Kaszluga | k.kaszluga@stv.info
Katarzyna Kaszluga | k.kaszluga@stv.infohttps://stv.info/
Redaktor Naczelny STV.INFO. Od kilku lat związana z mediami lokalnymi. Zawsze z pasją realizująca misję dziennikarską i zawsze obecna blisko ludzkich spraw.
REKLAMA
NOVIS24PL
REKLAMAspot_img

OBSERWUJ NAS

8,980PolubieniaLubię to
181ObserwującyObserwuj
1,690SubskrybującySubskrybuj
REKLAMA
SlawomirGagorowski

Z TEGO TYGODNIA

Sandomierz
zachmurzenie umiarkowane
11.3 ° C
12 °
9.8 °
54 %
0.9kmh
51 %
wt.
10 °
śr.
8 °
czw.
12 °
pt.
15 °
sob.
19 °

NAJPOPULARNIEJSZE

REKLAMA
NASTERNAK

OSTATNIE KOMENTARZE