-0.6 C
Sandomierz
czwartek, 7 grudnia, 2023
REKLAMA
Strona głównaKulturaPałac w Wiśniowej zatętnił kulturą. Za nami I Staszowski Plener Malarsko-Rzeźbiarski

Pałac w Wiśniowej zatętnił kulturą. Za nami I Staszowski Plener Malarsko-Rzeźbiarski

I Staszowski Plener Malarsko-Rzeźbiarski można uznać za oficjalnie zakończony. Artystyczne podsumowanie tego przedsięwzięcia odbyło się w sobotni wieczór w scenerii Pałacu w Wiśniowej, gdzie można było podczas wystawy poplenerowej zapoznać się ze wszystkimi pracami artystów, którzy wzięli udział w tym wyjątkowym plenerze.

W plenerze udział wzięli artyści pochodzący z regionu, pasjonaci i miłośnicy Ziemi Staszowskiej, ponieważ to właśnie miejsca z nią związane były głównym tematem obrazów i rzeźb.

REKLAMA
PILKINGTON

Jak podkreśliła dr Ewa Kondek, zastępca burmistrza Staszowa takie artystyczne plenery w regionie Staszowa nie są nowością, jednak Pałac w Wiśniowej do organizacji pleneru wykorzystany został pierwszy raz.

Wernisaż w sobotni wieczór i spotkanie z artystami przyciągnęły pełną salę miłośników sztuki. Zastępca burmistrza Staszowa, dr Ewa Kondek w rozmowie z nami przyznała, że cieszy się z tak wysokiej frekwencji, ponieważ to pokazuje, że miejsce takie jak Pałac Kołłątajów w Wiśniowej jest potrzebny, a niedawny remont tego miejsca nie poszedł na marne.

REKLAMA

Artyści I Staszowskiego Pleneru Malarsko-Rzeźbiarskiego nad swoimi pracami pracowali tydzień. Jak podkreśliła Grażyna Szlęk komisarz wystawy te 7 dni to mało czasu, jednak artyści sobie znakomicie z tak krótkim czasem poradzili, a wykonane prace są wyjątkowo dopracowane.

Ryszard Komorowski malarz, który wziął udział w organizowanym plenerze przyznał, że takie wydarzenie pomagają nie tylko w szlifowaniu swoich artystycznych umiejętności, ale również integrują środowisko twórcze, co jest niemniej ważne.

Wydarzenie uświetnił recital Martyny Puszki-Maziarz, która wspólnie z mężem uczestników sobotniego spotkania w Wiśniowej zabrała w niezwykłą muzyczną podróż.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

spot_img
Katarzyna Kaszluga | k.kaszluga@stv.info
Katarzyna Kaszluga | k.kaszluga@stv.infohttps://stv.info/
Redaktor Naczelny STV.INFO. Od kilku lat związana z mediami lokalnymi. Zawsze z pasją realizująca misję dziennikarską i zawsze obecna blisko ludzkich spraw.
REKLAMA
NOVIS24PL

OBSERWUJ NAS

7,837PolubieniaLubię to
147ObserwującyObserwuj
873SubskrybującySubskrybuj
REKLAMA
SlawomirGagorowski

Z TEGO TYGODNIA

Sandomierz
zachmurzenie duże
-0.6 ° C
1.2 °
-0.8 °
95 %
1.8kmh
100 %
czw.
-1 °
pt.
-1 °
sob.
-1 °
niedz.
1 °
pon.
1 °

NAJPOPULARNIEJSZE

REKLAMA
NASTERNAK

OSTATNIE KOMENTARZE