22.3 C
Sandomierz
niedziela, 14 lipca, 2024
REKLAMA
Strona głównaInwestycjeTerminal przeładunkowy powstanie w Grzybowie koło Staszowa. Na ten cel gmina otrzymała...

Terminal przeładunkowy powstanie w Grzybowie koło Staszowa. Na ten cel gmina otrzymała ponad 48 mln zł

Prawie 50 mln zl otrzyma gmina Staszów na budowę portu multimodalnego, czyli terminala przeładunkowego przystosowanego do przewozu towarów z wykorzystaniem transportu kolejowego i samochodowego. Na 60 hektarowej działce powstaną bocznice kolejowe szerokiego i normalnego toru, hale magazynowe, a nawet zakłady przetwórcze.  

To inwestycja cywilizacyjna dla Staszowa, to projekt cywilizacyjny dla Staszowa, który nada ogromny impuls rozwojowy i sprawi, że Staszów będzie rozwijał się gospodarczo jeszcze bardziej dynamicznie. Stąd cieszą nas te rekordowe środki ponad 48 mln zł, które popłyną tutaj na rozwój infrastruktury drogowej i kolejowej 

powiedziała Anna Krupka, sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki

Burmistrz Staszowa, Leszek Kopeć podkreśla, że inwestycja to szansa na rozwój nie tylko Staszowa ale nawet całej południowo-wschodniej Polski. 

Budowa portu przeładunkowego na terenie Grzybowa, na terenie gminy Staszów staje się realna. Środki, które otrzymaliśmy od premiera Morawieckiego w wysokości ponad 48 mln zł, pokazują możliwości rozwoju naszego miasta i naszej gminy ale także rozwoju całego województwa świętokrzyskiego jak również południowo – wschodniej części Polski.

dodał burmistrz Leszek Kopeć
REKLAMA
PILKINGTON

Minister Anna Krupka jest pewna, że terminal to trafiona inwestycja o czym świadczy zainteresowanie ze strony przedsiębiorców. 

Portem przeładunkowym, jego powstaniem na terenie Grzybowa w gminie Staszów interesują się przedsiębiorcy. Nie tylko przedsiębiorcy z Polski ale także z Ukrainy i Europy Zachodniej. To pokazuje, że jest to projekt międzynarodowy o ogromnym znaczeniu dla świętokrzyskiej ale także dla polskiej gospodarki. 

ocenia wiceminister Anna Krupka
REKLAMA
SOK

Całość zadania kosztować ma około 200 mln zł. Otrzymane przez gminę prawie 50 mln mają wystarczyć na pierwszy etap inwestycji.

Inwestycja planowana ogólnie na 200 mln zł. Pierwsze 48 mln traktujemy jako etap wstępny do rozbudowy tej głównej infrastruktury czyli budowy bocznic szerokiego toru, które będą łączyć kolej istniejącą na terenie Grzybowa z naszymi terenami. 

wyjaśnia Leszek Kopeć
REKLAMA -->

Burmistrz Staszowa podziewał wszystkim zaangażowanym w realizację projektu budowy terminala przeładunkowego w Grzybowie. Szczególne słowa podziękowania skierował w kierunku pani minister Anny Krupki, premiera Morawieckiego. 

Nie ukrywam, że ta inwestycja pokazuje zaangażowanie wszystkich władz, wszystkich organów, które się przyczyniły do tego, począwszy od pana premiera Morawieckiego, który widział tą potrzebę inwestycji na terenach Grzybowa, panią minister, która wspiera cały czas nasze inwestycje, a tą głównie.  

dodał burmistrz

Autorami projektu portu przeładunkowego w Grzybowie są naukowcy z Politechniki Warszawskiej, którzy mają doświadczenie w projektowaniu tego rodzaju inwestycji.

0 0 votes
Ocena artykułu
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img
Jerzy Strzyż | j.strzyz@stv.info
Jerzy Strzyż | j.strzyz@stv.infohttps://stv.info/
Dziennikarz STV.INFO. Z mediami związany prawie całe życie. Przez kilkanaście lat redaktor naczelny "Wiadomości Świętokrzyskich"
REKLAMA
NOVIS24PL
REKLAMAspot_img

OBSERWUJ NAS

9,684PolubieniaLubię to
193ObserwującyObserwuj
1,900SubskrybującySubskrybuj
REKLAMA
SlawomirGagorowski

Z TEGO TYGODNIA

Sandomierz
zachmurzenie umiarkowane
22.3 ° C
22.3 °
22.3 °
74 %
3.3kmh
82 %
niedz.
30 °
pon.
30 °
wt.
36 °
śr.
30 °
czw.
29 °

NAJPOPULARNIEJSZE

REKLAMA
NASTERNAK

OSTATNIE KOMENTARZE