16 C
Sandomierz
piątek, 9 czerwca, 2023
REKLAMA
Strona głównaInwestycjeTerminal przeładunkowy powstanie w Grzybowie koło Staszowa. Na ten cel gmina otrzymała...

Terminal przeładunkowy powstanie w Grzybowie koło Staszowa. Na ten cel gmina otrzymała ponad 48 mln zł

Prawie 50 mln zl otrzyma gmina Staszów na budowę portu multimodalnego, czyli terminala przeładunkowego przystosowanego do przewozu towarów z wykorzystaniem transportu kolejowego i samochodowego. Na 60 hektarowej działce powstaną bocznice kolejowe szerokiego i normalnego toru, hale magazynowe, a nawet zakłady przetwórcze.  

To inwestycja cywilizacyjna dla Staszowa, to projekt cywilizacyjny dla Staszowa, który nada ogromny impuls rozwojowy i sprawi, że Staszów będzie rozwijał się gospodarczo jeszcze bardziej dynamicznie. Stąd cieszą nas te rekordowe środki ponad 48 mln zł, które popłyną tutaj na rozwój infrastruktury drogowej i kolejowej 

powiedziała Anna Krupka, sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki

Burmistrz Staszowa, Leszek Kopeć podkreśla, że inwestycja to szansa na rozwój nie tylko Staszowa ale nawet całej południowo-wschodniej Polski. 

Budowa portu przeładunkowego na terenie Grzybowa, na terenie gminy Staszów staje się realna. Środki, które otrzymaliśmy od premiera Morawieckiego w wysokości ponad 48 mln zł, pokazują możliwości rozwoju naszego miasta i naszej gminy ale także rozwoju całego województwa świętokrzyskiego jak również południowo – wschodniej części Polski.

dodał burmistrz Leszek Kopeć
REKLAMA

Minister Anna Krupka jest pewna, że terminal to trafiona inwestycja o czym świadczy zainteresowanie ze strony przedsiębiorców. 

Portem przeładunkowym, jego powstaniem na terenie Grzybowa w gminie Staszów interesują się przedsiębiorcy. Nie tylko przedsiębiorcy z Polski ale także z Ukrainy i Europy Zachodniej. To pokazuje, że jest to projekt międzynarodowy o ogromnym znaczeniu dla świętokrzyskiej ale także dla polskiej gospodarki. 

ocenia wiceminister Anna Krupka
REKLAMA
PILKINGTON

Całość zadania kosztować ma około 200 mln zł. Otrzymane przez gminę prawie 50 mln mają wystarczyć na pierwszy etap inwestycji.

Inwestycja planowana ogólnie na 200 mln zł. Pierwsze 48 mln traktujemy jako etap wstępny do rozbudowy tej głównej infrastruktury czyli budowy bocznic szerokiego toru, które będą łączyć kolej istniejącą na terenie Grzybowa z naszymi terenami. 

wyjaśnia Leszek Kopeć
REKLAMA
MOKOSZYN

Burmistrz Staszowa podziewał wszystkim zaangażowanym w realizację projektu budowy terminala przeładunkowego w Grzybowie. Szczególne słowa podziękowania skierował w kierunku pani minister Anny Krupki, premiera Morawieckiego. 

Nie ukrywam, że ta inwestycja pokazuje zaangażowanie wszystkich władz, wszystkich organów, które się przyczyniły do tego, począwszy od pana premiera Morawieckiego, który widział tą potrzebę inwestycji na terenach Grzybowa, panią minister, która wspiera cały czas nasze inwestycje, a tą głównie.  

dodał burmistrz

Autorami projektu portu przeładunkowego w Grzybowie są naukowcy z Politechniki Warszawskiej, którzy mają doświadczenie w projektowaniu tego rodzaju inwestycji.

spot_img
Jerzy Strzyż | j.strzyz@stv.info
Jerzy Strzyż | j.strzyz@stv.infohttps://stv.info/
Dziennikarz STV.INFO. Z mediami związany prawie całe życie. Przez kilkanaście lat redaktor naczelny "Wiadomości Świętokrzyskich"
REKLAMAspot_img
REKLAMA
NOVIS24PL

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!

OBSERWUJ NAS

6,343PolubieniaLubię to
124ObserwującyObserwuj
632SubskrybującySubskrybuj
REKLAMA
NOVIS24

Z TEGO TYGODNIA

Sandomierz
zachmurzenie duże
16 ° C
16 °
16 °
93 %
2.2kmh
90 %
pt.
21 °
sob.
19 °
niedz.
18 °
pon.
11 °
wt.
15 °

NAJPOPULARNIEJSZE

REKLAMA
NASTERNAK

OSTATNIE KOMENTARZE