-1.7 C
Sandomierz
środa, 29 listopada, 2023
REKLAMA
Strona głównaSpołeczeństwoMetamorfoza rybaczówki w Podolu. Wędkarze z Opatowa mają fajny budynek z salką...

Metamorfoza rybaczówki w Podolu. Wędkarze z Opatowa mają fajny budynek z salką konferencyjną i aneksem kuchennym

Rybaczówka przy akwenie w Podolu została wyremontowana. Rupieciarnia przeobraziła się w funkcjonalny obiekt. Grzegorz Wrzesień prezes opatowskiego wędkarskiego koła nr 23 uznał dobiegający końca rok za pracowity i udany inwestycyjnie. 

Na pewno był to rok udany. Udało się nam zwiększyć liczbę członków i to jest na pewno mały sukces. Na pewno był bardzo pracowity z racji wykonanych prac i robót na zbiorniku jak i w samej rybaczówce, z której w tym momencie jesteśmy dumni. Oczywiście pracy jeszcze dużo przed nami, ale są chęci, są nowi ludzie. Jestem spokojny o przyszłość naszego kola. 

Największy problem w utrzymaniu obwałowania akwenu stwarzają bobry. Nie mniej wędkarze i druhowie ochotnicy z OSP Podole odbudowują zniszczone przez zwierzęta wały. 

Cały czas walczymy z umacnianiem brzegów. Mamy sympatyczne zwierzątka, które cały czas wyrządzają nam dużo szkód. Systematycznie razem z chłopakami z Ochotniczej Straży Pożarnej z Podola, którym również dziękuję bardzo za pomoc i wsparcie. Staramy się brzegi systematycznie naprawiać i pilnować, żeby był to bezpieczny akwen.   

REKLAMA
PILKINGTON

Budynek rybaczówki przeszedł gruntowny remont. Została wymieniona instalacja elektryczna, na posadzce położono nowe płytki, budynek ocieplono z zewnątrz. Obecnie wędkarze mają do dyspozycji salkę konferencyjną i wyposażony w sprzęt AGD aneks kuchenny. Na strychu wygospodarowana zostanie sypialnia. Salka konferencyjna będzie wędkarzom potrzebna, bo zamierzają otworzyć szkółkę wędkarską. 

Prezes Wrzesień jest wdzięczny za wsparcie finansowe okręgowi tarnobrzeskiemu i osobom, które własnoręcznie wykonywały prace remontowe.

Bardzo serdecznie dziękuję zarządowi okręgu tarnobrzeskiego przede wszystkim za wsparcie finansowe dzięki, któremu mogliśmy ruszyć z inicjatywą remontu tego obiektu. Bardzo duże podziękowania dla osób stricte zaangażowanych bezpośrednio: Sylwester Leczko, Zbyszek, Marek Futet, Roman i wielu wielu innych kolegów, którzy własnoręcznie ten remont prowadzili. 

REKLAMA

Władze opatowskiego koła chcą w roku przyszłym postawić altanę na wodzie i dokończyć drobne prace przy swoim budynku w Podolu.

Zostało nam kilka jeszcze drobnych elementów. Mam nadzieję, że w 2023 roku uda się nam pozyskać jakieś środki z zewnątrz, żeby definitywnie skończyć remont rybaczówki, postawić altanę na wodzie.

Infrastruktura wędkarska w Podolu nabiera blasku i jak zapewniają wędkarze będą z niej mogli korzystać turyści i okoliczni mieszkańcy.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

spot_img
Jerzy Strzyż | j.strzyz@stv.info
Jerzy Strzyż | j.strzyz@stv.infohttps://stv.info/
Dziennikarz STV.INFO. Z mediami związany prawie całe życie. Przez kilkanaście lat redaktor naczelny "Wiadomości Świętokrzyskich"
REKLAMA
NOVIS24PL

OBSERWUJ NAS

7,808PolubieniaLubię to
147ObserwującyObserwuj
858SubskrybującySubskrybuj
REKLAMA
SlawomirGagorowski

Z TEGO TYGODNIA

Sandomierz
opady śniegu
-1.7 ° C
0.4 °
-1.9 °
84 %
3.6kmh
57 %
śr.
-3 °
czw.
-0 °
pt.
-0 °
sob.
-1 °
niedz.
-3 °

NAJPOPULARNIEJSZE

REKLAMA
NASTERNAK

OSTATNIE KOMENTARZE