16.5 C
Sandomierz
niedziela, 23 czerwca, 2024
REKLAMA
Strona głównaInneStypendia dla uczniów z powiatu opatowskiego. Ambitna perspektywa Funduszu Stypendialnego od Fundacji...

Stypendia dla uczniów z powiatu opatowskiego. Ambitna perspektywa Funduszu Stypendialnego od Fundacji Polemika

Uczniowie szkół średnich i uzdolnieni artystycznie szkół podstawowych z terenu powiatu opatowskiego mogą liczyć na stypendia od Fundacji „Polemika”. Do końca tego roku mają być zbierane środki na fundusz stypendialny. Pierwsze wypłaty zaplanowane są na początek roku przyszłego. 

Nie ma lepszej inwestycji od inwestycji w edukację oraz inwestycji w dzieci oraz młodzież. Wychodząc naprzeciw tym słowom chcieliśmy jako fundacja stworzyć projekt który połączy te dwa czynniki. Postanowiliśmy państwa zaprosić na konferencję prasową inaugurującą projektu -Fundusz stypendialny dla młodych ludzi z terenu powiatu opatowskiego. Będzie to regularne wsparcie młodych ludzi poprzez subsydiowanie oraz rozdzielanie stypendiów co miesiąc. 

Fundacja ma opracowany harmonogram działań, metody i sposoby zbiórki środków i ich dystrybucji.

Do końca bieżącego roku planujemy zbierać środki za pomocą kwesty, zbiorki internetowej, za pomocą wpłat na nasze konto. Planujemy jako fundacja przeprowadzić szeroką kampanię informacyjną o tym, że fundusz funkcjonuje oraz zachęcimy wszystkich mieszkańców naszego powiatu aby zainwestowali w młodzież z terenu powiatu opatowskiego, żeby też dołożyli swoją cegiełkę w rozwijaniu młodych ludzi z naszej ziemi opatowskiej. Stypendia zostaną skierowane do młodzieży szkół średnich z terenu powiatu.  

REKLAMA
PILKINGTON

Z powstającego funduszu będzie wypłacane wsparcie doraźne. Aplikować o środki będą mogły osoby prywatne oraz instytucje z powiatu opatowskiego 

Szymon Sidor, wójt gminy Wojciechowice uznał inicjatywę wsparcia uczniów za celową i zapewnił pomoc ze strony kierowanego przez niego samorządu.  

Jest inicjatywą bardzo potrzebną. Fundusz stypendialny może systematycznie wspierać młodzież z trudnościami jak również pomoc doraźna także ułatwi młodzieży rozwój swoich talentów jak również zainteresowań. Edukacja to jest przyszłość naszego narodu

REKLAMA -->

Entuzjastą funduszu stypendialnego w takiej formule jest wójt Tarłowa Tomasz Kamiński.

Kibicuję mocno temu wielkiemu przedsięwzięciu. Wszystkie pieniądze, które mamy, które jesteśmy w stanie przeznaczyć na edukację, przeznaczamy w bardzo słusznym celu. Jeżeli chcemy jeszcze dopomóc naszej młodzieży w zdobywaniu wiedzy, jeszcze większym rozwoju, to samorząd gminy Tarłów zawsze będzie kibicował i wspierał takie inicjatywy. Mamy możliwości wspierania. Mamy swoje wielkie przedsięwzięcia, imprezy na które będziemy zapraszali fundację aby nie tylko sam samorząd mógł się dołożyć cegiełką do tego wielkiego przedsięwzięcia, ale aby wciągnąć w to również mieszkańców danych gmin, całego naszego powiatu. 

Kazimierz Żółtek, członek zarządu powiatu opatowskiego stwierdził, że należy wspierać talenty, zarówno te, które urodziły się w Warszawie jaki i te w Bieszczadach. Żółtek podkreślił, że budujące jest to, że młodzi ludzie chcą wspierać młodych. Członek zarządu powiatu zaapelował do władz fundacji aby byli apolityczni. 

Bardzo się cieszę, że za pomoc młodzieży wzięła się młodzież, że młodzi ludzie przewodzą tej fundacji. To dobrze rokuje. W imieniu zarządu powiatu w Opatowie deklaruję pomoc. 

Radny rady powiatu Bogusław Włodarczyk stwierdził, że w oświatę inwestowały władze powiatu kiedy on pełnił funkcję starosty jak i obecne. Podobnie jak pozostali samorządowcy zamierza kibicować fundacji.

Kibicuję i podziwiam stworzonej fundacji. Ta fundacja już zaczęła działać, już ją widać w terenie. Organizowała różnego rodzaju imprezy i konkursy współpracuje i zaczyna współpracować dość szeroko. Działalność tej fundacji zaprzecza temu co się utarło, że nic się u nas nie da, nic się nie opłaci, nic się nie uda i nic nie pójdzie. Młodzi ludzie wzięli się, pokazują, że się opłaci, że można. Olbrzymi szacunek za wasz pomysł, za wasze zaangażowanie, za wasze podejście.

Rafał Schab reprezentował samorząd stolicy powiatu. Radny Rady Miejskiej w Opatowie przyłączył się do gratulacji i życzeń jakie kierowane były pod adresem fundacji i jej pomysłu na wsparcie uczniów. Podkreślił, że fundacje, stowarzyszenia są jednym z fundamentów państwa obywatelskiego. 

Dołączam się do wszystkich głosów, które wspierają edukację jak również budowania państwa obywatelskiego. To jest bardzo ważne ponieważ wszystkie inicjatywy lokalne tego typu, budowanie stowarzyszeń, budowanie fundacji jest bardzo ważnym elementem budowania tych naszych małych lokalnych społeczności. Serdecznie wspieram państwa działalność. Myślę, że wielu młodych ludzi skorzysta na tym. Życzę sukcesów.

Wolę współpracy w imieniu braci uczniowskiej LO im. Bartosza Głowackiego wyraziła przewodnicząca samorządu uczniowskiego tej szkoły Natalia Charymska. 

Inwestycja w młodych jest inwestycją w przyszłość naszego kraju. Dlatego całym sercem podpisujemy się pod wszystkimi słowami i z całkowitym zaangażowaniem możemy powiedzieć, że będziemy wspierać fundusz stypendialny. Liczymy na owocną współpracę.

Prezes fundacji Marcin Wróblewski stwierdził, że przy takiej pomocy i wsparciu, fundusz musi powstać i prężnie działać, na rzecz rozwoju edukacji i oświaty.

0 0 votes
Ocena artykułu
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img
Jerzy Strzyż | j.strzyz@stv.info
Jerzy Strzyż | j.strzyz@stv.infohttps://stv.info/
Dziennikarz STV.INFO. Z mediami związany prawie całe życie. Przez kilkanaście lat redaktor naczelny "Wiadomości Świętokrzyskich"
REKLAMA
NOVIS24PL
REKLAMAspot_img

OBSERWUJ NAS

9,521PolubieniaLubię to
190ObserwującyObserwuj
1,820SubskrybującySubskrybuj
REKLAMA
SlawomirGagorowski

Z TEGO TYGODNIA

Sandomierz
zachmurzenie duże
16.5 ° C
16.6 °
16.5 °
83 %
0.5kmh
100 %
niedz.
25 °
pon.
21 °
wt.
24 °
śr.
29 °
czw.
27 °

NAJPOPULARNIEJSZE

REKLAMA
NASTERNAK

OSTATNIE KOMENTARZE