9.8 C
Sandomierz
wtorek, 23 kwietnia, 2024
REKLAMA
Strona głównaInnePolicyjna akcja "Znicz". Opatowscy mundurowi informują o zmianach organizacji ruchu

Policyjna akcja „Znicz”. Opatowscy mundurowi informują o zmianach organizacji ruchu

Uwaga kierowcy! Od jutra do 2 listopada będzie zmieniona organizacja ruchu samochodowego w okolicach cmentarzy usytuowanych przy drogach krajowych i wojewódzkich w powiecie opatowskim. Policjanci z KPP w Opatowie apelują o rozwagę, zdjęcie nogi z gazu i jazdę zgodnie z wprowadzonymi zmianami. 

Zarządcy cmentarzy oraz Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w dniach od 28 października do 2 listopada wprowadzili czasową zmianę organizacji ruchu w rejonach cmentarzy. Główne zmiany dotyczą dróg krajowych, gdzie w miejscowości Piórków na drodze krajowej nr 74 i w Sobótce na drodze krajowej nr 79 obowiązywał będzie w tych dniach całkowity zakaz postoju i zatrzymywania po obydwu stronach drogi krajowej w obrębie cmentarzy.

Jeżeli chodzi o drogi wojewódzkie to w Opatowie na ulicy Leszka Czarnego w Iwaniskach przy drodze wojewódzkiej W-757 również będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się i postoju w tych dniach. Dodatkowo w Opatowie na ulicy Cmentarnej obowiązywać będzie ruch jednokierunkowy, wjazd od strony ul. L. Czarnego, natomiast od strony Marcinkowic obowiązywać będzie całkowity zakaz wjazdu. Ponadto zakaz wjazdu obowiązywać będzie również na alejce cmentarnej do bramy głównej cmentarza. 

Apelujemy do kierowców o zachowanie w tych dniach szczególnej ostrożności. Czuwać będziemy nad bezpieczeństwem pieszych użytkowników dróg w miejscach przy głównych trasach komunikacyjnych, ale także reagować będziemy na wszelkie naruszenia obowiązujących przepisów w zakresie ruchu drogowego, przez kierujących i pieszych. Apelujemy o bezwzględne stosowanie się do poleceń wydawanych przez funkcjonariuszy dbających o bezpieczeństwo szczególnie w rejonach cmentarzy, z pewnością ułatwi to utrzymanie płynności na drogach. Apelujemy do państwa o wzajemną życzliwość i zrozumienie. 

Policja prosi osoby odwiedzające w tych dniach groby aby zachowały szczególną ostrożność i uwagę. Kilka praktycznych rad pomoże nam uchronić się przed utratą mienia. 

Do wszystkich, którzy odwiedzają cmentarze w tych dniach nacechowanych zadumą apelujemy abyście państwo zachowali szczególną uwagę i ostrożność w trakcie pobytów na grobach bliskich. Stosowanie się do kilku praktycznych rad pomoże uchronić wasze mienie przed kradzieżą.

Wybierając się na cmentarz nie zabierajcie ze sobą większych kwot pieniędzy, biżuterii czy wartościowych dokumentów, które mogłyby być narażone na utratę. Jeżeli jednak zdecydujecie się na zabranie ze sobą takich przedmiotów czy pieniędzy, nie trzymajcie ich w łatwo dostępnych miejscach: torebce, saszetce. Złodzieje szczególnie często wykorzystują tłok lub brak naszego nadzoru nad pozostawianymi przedmiotami.

Na terenie cmentarzy „kieszonkowcy” obserwują osoby pozostawiające koło nagrobków torebki i oddalające się w celu nabrania wody dla roślin czy wyrzucenia śmieci. Ten czas złodziej dostaje od nas w prezencie na dokonanie kradzieży.

Nie pozostawiajcie wartościowych przedmiotów w widocznym miejscu w samochodzie, może to sprowokować sprawców do dokonania włamania do pojazdu i zaboru tych przedmiotów i zwracajcie również uwagę na osoby porządkujące groby, może wasza spostrzegawczość uchroni kogoś przed utratą mienia.

REKLAMA
PILKINGTON

Szanowni państwo, weźcie sobie do serca rady opatowskich stróżów prawa. Na pewno pozwolą na bezpieczne dotarcie w okolice nekropolii. Przecież nie zawsze trzeba podjechać pod samą bramę cmentarza. Policjanci ostrzegają, że łamiący przepisy ruchu drogowego będą musieli się liczyć z uszczupleniem portfela. 

0 0 votes
Ocena artykułu
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

ZOBACZ TAKŻE

spot_img
Jerzy Strzyż | j.strzyz@stv.info
Jerzy Strzyż | j.strzyz@stv.infohttps://stv.info/
Dziennikarz STV.INFO. Z mediami związany prawie całe życie. Przez kilkanaście lat redaktor naczelny "Wiadomości Świętokrzyskich"
REKLAMA
NOVIS24PL
REKLAMAspot_img

OBSERWUJ NAS

8,975PolubieniaLubię to
180ObserwującyObserwuj
1,690SubskrybującySubskrybuj
REKLAMA
SlawomirGagorowski

Z TEGO TYGODNIA

Sandomierz
zachmurzenie małe
9.8 ° C
13.7 °
9.3 °
56 %
2.2kmh
38 %
wt.
12 °
śr.
8 °
czw.
12 °
pt.
15 °
sob.
19 °

NAJPOPULARNIEJSZE

REKLAMA
NASTERNAK

OSTATNIE KOMENTARZE