-0.6 C
Sandomierz
czwartek, 7 grudnia, 2023
REKLAMA
Strona głównaSpołeczeństwoPierwsze targi NGO-EXPO w Kielcach. Zakład Aktywności Zawodowej w Sandomierzu promował swoje...

Pierwsze targi NGO-EXPO w Kielcach. Zakład Aktywności Zawodowej w Sandomierzu promował swoje usługi

Pierwszy dzień I Ogólnopolskich Targów Organizacji Pozarządowych NGO-EXPO już za nami. Przez dwa dni w Targach Kielce zaprezentuje się ponad 75 wystawców z całego kraju. Odwiedzając stoiska promocyjne poznamy oferty poszczególnych organizacji samorządowych, które w ostatnich latach coraz prężniej działają na rzecz swoich małych społeczności.

Organizatorami tego wydarzenia są Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego oraz Fundacja im. Stefana Artwińskiego. Jak wyjaśnia dr Michał Rulski, zastępca dyrektora Narodowego Instytutu Wolności Targi NGO – EXPO zostały zorganizowane z myślą o promocji działań organizacji pozarządowych.

REKLAMA
PILKINGTON

Podczas targów swoją działalność prezentują organizacje pozarządowe z  całej Polski. Dużą grupę wystawców stanowiły także organizacje z terenu województwa świętokrzyskiego. Przedstawiciel Narodowego Instytutu Wolności przyznał, że coraz częściej organizacje pozarządowe sięgają po zewnętrzne pieniądze, które są wykorzystane w bardzo dobry sposób.

Na licznych stoiskach wystawienniczych prezentowały się fundacje, uniwersytety trzeciego wieku, zrzeszenia, kluby seniora, zakłady aktywności zawodowej, a także towarzystwa wpierania rozwoju. Odwiedzając poszczególne stoiska napotkać można było również przedstawicieli z naszego regionu, który dziś dumnie reprezentował m.in. Zakład Aktywności Zawodowej w Sandomierzu działający przy Caritas Diecezji Sandomierskiej. Jak przypomniała kierownik sandomierskiego ZAZ-u instytucja od początku wspiera osoby niepełnosprawne, które potrzebują pomocy w różny sposób, jednak głównym ich działaniem jest pomoc w powrocie do aktywności zawodowej.

REKLAMA

Jak przyznał Piotr Statuch z Fundacji „Restart” warto angażować się na różne sposoby w działalność organizacji pozarządowych, ponieważ może to przynieść jedynie wiele dobrego.

To, że udział w takich przedsięwzięciach jak targi NGO przynosi wiele korzyści mówili dziś wszyscy, ponieważ oprócz chwalenia się tym, co udało się zrobić, można było również podpatrzeć innych i wymienić się doświadczeniami.

Z ofertą poszczególnych stoisk zapoznał się wójt Obrazowa Krzysztof Tworek, który pod koniec swojej wizyty w kieleckich targach przyznał, że warto promować działalność małych stowarzyszeń, które w większości mają olbrzymi potencjał w swoich działaniach.

Ze względu na duże zainteresowanie wystawców, organizatorzy targów organizacji pozarządowych przyznają, że takie inicjatywy budzą duże zainteresowanie, dlatego planowane są już kolejne tego typu przedsięwzięcia.  

ZOSTAW KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

spot_img
Katarzyna Kaszluga | k.kaszluga@stv.info
Katarzyna Kaszluga | k.kaszluga@stv.infohttps://stv.info/
Redaktor Naczelny STV.INFO. Od kilku lat związana z mediami lokalnymi. Zawsze z pasją realizująca misję dziennikarską i zawsze obecna blisko ludzkich spraw.
REKLAMA
NOVIS24PL

OBSERWUJ NAS

7,837PolubieniaLubię to
147ObserwującyObserwuj
873SubskrybującySubskrybuj
REKLAMA
SlawomirGagorowski

Z TEGO TYGODNIA

Sandomierz
zachmurzenie duże
-0.6 ° C
1.2 °
-0.8 °
95 %
1.8kmh
100 %
czw.
-1 °
pt.
-1 °
sob.
-1 °
niedz.
1 °
pon.
1 °

NAJPOPULARNIEJSZE

REKLAMA
NASTERNAK

OSTATNIE KOMENTARZE