20.9 C
Sandomierz
wtorek, 28 maja, 2024
REKLAMA
Strona głównaSpołeczeństwoPierwsze targi NGO-EXPO w Kielcach. Zakład Aktywności Zawodowej w Sandomierzu promował swoje...

Pierwsze targi NGO-EXPO w Kielcach. Zakład Aktywności Zawodowej w Sandomierzu promował swoje usługi

Pierwszy dzień I Ogólnopolskich Targów Organizacji Pozarządowych NGO-EXPO już za nami. Przez dwa dni w Targach Kielce zaprezentuje się ponad 75 wystawców z całego kraju. Odwiedzając stoiska promocyjne poznamy oferty poszczególnych organizacji samorządowych, które w ostatnich latach coraz prężniej działają na rzecz swoich małych społeczności.

Organizatorami tego wydarzenia są Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego oraz Fundacja im. Stefana Artwińskiego. Jak wyjaśnia dr Michał Rulski, zastępca dyrektora Narodowego Instytutu Wolności Targi NGO – EXPO zostały zorganizowane z myślą o promocji działań organizacji pozarządowych.

REKLAMA
PILKINGTON

Podczas targów swoją działalność prezentują organizacje pozarządowe z  całej Polski. Dużą grupę wystawców stanowiły także organizacje z terenu województwa świętokrzyskiego. Przedstawiciel Narodowego Instytutu Wolności przyznał, że coraz częściej organizacje pozarządowe sięgają po zewnętrzne pieniądze, które są wykorzystane w bardzo dobry sposób.

Na licznych stoiskach wystawienniczych prezentowały się fundacje, uniwersytety trzeciego wieku, zrzeszenia, kluby seniora, zakłady aktywności zawodowej, a także towarzystwa wpierania rozwoju. Odwiedzając poszczególne stoiska napotkać można było również przedstawicieli z naszego regionu, który dziś dumnie reprezentował m.in. Zakład Aktywności Zawodowej w Sandomierzu działający przy Caritas Diecezji Sandomierskiej. Jak przypomniała kierownik sandomierskiego ZAZ-u instytucja od początku wspiera osoby niepełnosprawne, które potrzebują pomocy w różny sposób, jednak głównym ich działaniem jest pomoc w powrocie do aktywności zawodowej.

REKLAMA -->

Jak przyznał Piotr Statuch z Fundacji „Restart” warto angażować się na różne sposoby w działalność organizacji pozarządowych, ponieważ może to przynieść jedynie wiele dobrego.

To, że udział w takich przedsięwzięciach jak targi NGO przynosi wiele korzyści mówili dziś wszyscy, ponieważ oprócz chwalenia się tym, co udało się zrobić, można było również podpatrzeć innych i wymienić się doświadczeniami.

Z ofertą poszczególnych stoisk zapoznał się wójt Obrazowa Krzysztof Tworek, który pod koniec swojej wizyty w kieleckich targach przyznał, że warto promować działalność małych stowarzyszeń, które w większości mają olbrzymi potencjał w swoich działaniach.

Ze względu na duże zainteresowanie wystawców, organizatorzy targów organizacji pozarządowych przyznają, że takie inicjatywy budzą duże zainteresowanie, dlatego planowane są już kolejne tego typu przedsięwzięcia.  

0 0 votes
Ocena artykułu
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img
Katarzyna Kaszluga | k.kaszluga@stv.info
Katarzyna Kaszluga | k.kaszluga@stv.infohttps://stv.info/
Redaktor Naczelny STV.INFO. Od kilku lat związana z mediami lokalnymi. Zawsze z pasją realizująca misję dziennikarską i zawsze obecna blisko ludzkich spraw.
REKLAMA
NOVIS24PL
REKLAMAspot_img

OBSERWUJ NAS

9,233PolubieniaLubię to
185ObserwującyObserwuj
1,760SubskrybującySubskrybuj
REKLAMA
SlawomirGagorowski

Z TEGO TYGODNIA

Sandomierz
zachmurzenie duże
20.9 ° C
20.9 °
19.9 °
57 %
5.1kmh
100 %
wt.
22 °
śr.
23 °
czw.
21 °
pt.
25 °
sob.
23 °

NAJPOPULARNIEJSZE

REKLAMA
NASTERNAK

OSTATNIE KOMENTARZE