16 C
Sandomierz
piątek, 9 czerwca, 2023
REKLAMA
Strona głównaInneRusza akcja "Znicz". Sandomierska policja informuje o zmianie organizacji ruchu w rejonie...

Rusza akcja „Znicz”. Sandomierska policja informuje o zmianie organizacji ruchu w rejonie cmentarzy

To przydatna informacja dla kierowców. Dzień Wszystkich Świętych, który odchodzić będziemy 1 listopada jest coraz bliżej. W tym czasie z pewnością każdy z nas ruszy na groby swoich najbliższych. Jak co roku zarówno 1 listopada tak również w poprzedzające go dni ruch w rejonie cmentarzy, ale również na drogach znacząco się zwiększa. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu apelują w tym czasie o szczególną rozwagę i niełamanie przepisów drogowych. Poprawie bezpieczeństwa ma służyć rozpoczynająca się w najbliższy piątek, 28 października policyjna akcja „Znicz”.

Od 28 października do 2 listopada policjanci prowadzić będą ogólnopolską akcje Znicz. W tych dniach do służby na drodze, w tym oczywiście na drogach powiatu sandomierskiego kierowana będzie większa liczba policjantów, którzy czuwać będą nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego. Wzmożone patrole policji napotkać będziemy mogli w szczególności w okolicach cmentarzy i w miejscach, gdzie może dochodzić do utrudnień związanych z dużym napływem osób odwiedzających w tym czasie nekropolie. Policjanci reagować będą na ujawnione wykroczenia, ale też pomogą w bezpiecznym dotarciu w rejon cmentarzy, zapewnią płynność ruchu zarówno na drogach głównych jak i drogach prowadzących do nekropolii – informuje oficer prasowy KPP w Sandomierzu, mł. asp. Michał Ordon

Jednak nadmierna prędkość i rozkojarzenie za kierownicą to nie jedynie zagrożenie. Pamiętajmy, że niebezpieczeństwa czyhają na odwiedzających cmentarze nie tylko podczas podróży. Na co szczególnie powinniśmy zwrócić uwagę?

Już teraz apelujemy o ostrożność i czujność w trakcie wizyty na grobach naszych bliskich. Pamiętamy, że złodziej tylko czekają na dogodną dla nich okazję, aby nas okraść. Dlatego też wybierając się na cmentarz nie zabierajmy z sobą dużej ilości gotówki, wartościowych przedmiotów czy biżuterii. Miejmy oczy dookoła głowy, zwracajmy uwagę na otaczające na osoby i podejrzane sytuacje. Porządkując grody nie pozostawiajmy bez nadzoru torebek, gdyż mogą stanowić szybki łup. Pamiętajmy też, aby należycie zabezpieczyć nasz pojazd  i  nie pozostawiać w nim wartościowych przedmiotów – ostrzega mł. asp. Michał Ordon

REKLAMA

Akcja „Znicz” to nie jedynie wzmożone kontrole policji na drogach w regionie. Na kierowców przez będą czekać również zmiany w organizacji ruchu. Dlatego nie warto do 2 listopada jeździć na tak zwaną pamięć. Utrudnienia możemy napotkać na:

REKLAMA
PILKINGTON

Na ul. Lubelskiej – tj. droga W777 i K-77 w okolicy Cmentarza Krukowskiego (od skrzyżowania ul. Kwiatkowskiego z ul. Lubelską po obu stronach jezdni – na odcinku około 300m do skrzyżowania z ul. Ogrodniczą i Młyńską), obowiązywał będzie bezwzględny zakaz zatrzymywania się i postoju. Parkowanie pojazdów będzie możliwe na parkingu znajdującym się bezpośrednio przy cmentarzu.

REKLAMA
MOKOSZYN

Na ul. Długiej od strony skrzyżowania z ul. Lubelską do skrzyżowania z ul. Dobkiewicza będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy. Zatem też poruszając się Zakaz zatrzymywania się po lewej stronie na ul. Długiej, będzie obowiązywał na odcinku od skrzyżowania z ul. Dobkiewicza do skrzyżowania ul. Milberta.

Zmiany w organizacji ruchu dotyczyć będą także ul. Dobkiewicza na odcinku od skrzyżowania z ul. Długą do skrzyżowania z ul. Schinzla obowiązywał będzie zakaz zatrzymywania się po obu stronach jezdni.

Przewidywane utrudnienia w ruchu mogą wystąpić także na drodze krajowej K-79 w miejscowościach: Samborzec i Łoniów oraz na drodze powiatowej w miejscowościach: Obrazów i Świątniki oraz na drodze wojewódzkiej nr 777 w Linowie.

źródło: Komenda Powiatowa Policji w Sandomierzu
spot_img
Katarzyna Kaszluga | k.kaszluga@stv.info
Katarzyna Kaszluga | k.kaszluga@stv.infohttps://stv.info/
Redaktor Naczelny STV.INFO. Od kilku lat związana z mediami lokalnymi. Zawsze z pasją realizująca misję dziennikarską i zawsze obecna blisko ludzkich spraw.
REKLAMAspot_img
REKLAMA
NOVIS24PL

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!

OBSERWUJ NAS

6,343PolubieniaLubię to
124ObserwującyObserwuj
632SubskrybującySubskrybuj
REKLAMA
NOVIS24

Z TEGO TYGODNIA

Sandomierz
zachmurzenie duże
16 ° C
16 °
16 °
93 %
2.2kmh
90 %
pt.
21 °
sob.
19 °
niedz.
18 °
pon.
11 °
wt.
15 °

NAJPOPULARNIEJSZE

REKLAMA
NASTERNAK

OSTATNIE KOMENTARZE