Właśnie wokół tematyki zasygnalizowanej przez Magdalenę Lis, zastępczynię dyr. Szkoły Podstawowej im. Zawiszy Czarnego herbu Sulima w Starym Garbowie debatowali nauczyciele. Spotkanie edukacyjne odbyło się w ramach sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli oraz specjalistów pracujących z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi z terenu gminy Dwikozy.
Niestety problem trudnego ucznia dotyka także przedszkola.
Organizatorzy podzieli wydarzenie na części. Była debata, wykład – prelekcja, warsztaty ze scenkami.
Scenki o problemie z fragmentem lekcji wychowawczej zaprezentowali nauczyciele szkoły w Garbowie wraz z uczniami klas starszych.
Wątpliwości, że takie spotkania są potrzebne nie miał wójt gminy Dwikozy Marek Łukaszek.
Włodarz gminy przyznał, że w jego latach szkolnych, nauczyciele nie zajmowali się uczniami, nazwijmy ich pozanormatywnymi.
Podobnie jak wójt Łukaszek także pozostali uczestnicy spotkania podkreślali rolę i znacznie rodziców we wsparciu „trudnego” ucznia.
Wójt Łukaszek przypomniał dawne metody rozmowy nauczycieli z uczniem „trudnym”, których ja również osobiście doświadczyłem.















