W Sandomierzu odbyły się Powiatowe Obchody Dnia Strażaka. Na placu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej nie zabrakło uroczystego apelu, strażackiego ceremoniału i słów uznania dla tych, którzy każdego dnia stoją na straży bezpieczeństwa mieszkańców regionu. Jak przyznał szef sandomierskich strażaków Powiatowy Dzień Strażaka jest dla nich szczególnym świętem podkreślającym ich misję w społeczeństwie.
Komendant Powiatowy PSP w Sandomierzu w swojej wypowiedzi podkreślił, że na przestrzeni ostatnich lat zawód strażaka i działania straży pożarnych znacząco się zmieniły.
Zgromadzonym strażakom na placu przed Komendą Powiatową PSP za codzienną służbę dziękował bryg. Michał Jankowski Zastępca Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.
W uroczystych obchodach Powiatowego Dnia Strażaka w Sandomierzu udział wziął wojewoda świętokrzyski Józef Bryk.
W trakcie przemówień nie zabrakło również podziękowań za współpracę, szczególnie pomiędzy zawodowymi strażacki i druhami ochotnikami.
Tegoroczne obchody były nie tylko okazją do podziękowań za trud i poświęcenie strażaków, ale również wyrazem szacunku dla ich codziennej służby – często pełnionej z narażeniem życia.
Podczas ceremonii wręczono odznaczenia, wyróżnienia i awanse dla funkcjonariuszy PSP oraz druhów OSP szczególnie zasłużonych w działalności ratowniczej i społecznej.















