Wójt Przemysław Braziński wyjaśnił przyczynę przystąpienia gminy Rytwiany do programów: Gmina Przyjazna Seniorom i Ogólnopolska Karta Seniora. Tym samym Rytwiany dołączyły do wspierającej osoby 60 plus inicjatywy Stowarzyszenia MANKO i magazynu „Głos Seniora”.
Jednym z głównych celów pierwszego spotkania było wprowadzenie Ogólnopolskiej Karty Seniora, której posiadacze mogą korzystać z ulg w różnych miejscach.
Włodarz gminy przyznał, że to była dobra inicjatywa i liczy, że program będzie się cieszył coraz szerszym zainteresowaniem.
Dla uczestników inauguracja miała także inne korzyści niż uzyskanie Karty Seniora.
Tak jak podkreślał wójt Broziński, uczestnicy przyznali, ze są żywo zainteresowani zaproponowaną tematyką.
Seniorzy pochwalili władze samorządowe Rytwian za dotychczasowe dla nich działania.
Prelegent Marek Pilch zapewnił, że nie było to tylko jednorazowe spotkanie.
Wsparcie – jak nie dać się oszukać w sieci – może się seniorom z Rytwian przygadać, bo chętnie korzystają z internetu.















