Obchody Powiatowego Dnia Strażaka w Staszowie jak ulał pasowały do konstatacji ks. Grzegorza Gawędy. Było bardzo podniośle i uroczyście. Podczas apelu były odznaczenia, nadania stopni awansów zawodowych, nagrody oraz moc podziękowań.
Za codzienną, pełną ofiarności służbę dziękowali także włodarze gmin powiatu staszowskiego.
Wojewoda Józef Bryk dziękując strażakom podkreślił rolę PSP I OSP w zapewnieniu bezpieczeństwa ludności.
To, że powierzenie PSP zabezpieczenia ludności jest bardzo dobrym rozwiązaniem, nie miał wątpliwości były komendant wojewódzki Wiesław Woszczyna.
Szczególnym momentem ceremonii było emocjonalne wystąpienie żony śp. Kazimierza Gawrońskiego, byłego komendanta PSP w Staszowie.
Była też szczególna nagroda komendanta powiatowego dla mł. asp. Damiana Nogi za tytuł wicemistrza Mistrzostw Polski w półmaratonie o puchar Komendanta Głównego PSP.
Na koniec części oficjalnej piękne podziękowania dla strażackiej braci popłynęły z ust księdza kapelana Gawędy.















