Mimo niesprzyjającej pogody 7. Szydłowską Noc Świętojańską można uznać za udaną. W Parku Miejskim nie zabrakło uczestników, którzy wspólnie świętowali jedno z najbardziej wyjątkowych wydarzeń nawiązujących do słowiańskich tradycji.
Dużym zainteresowaniem cieszyło się wspólne wicie wianków oraz konkurs na najpiękniejszy wianek, który najpierw trzeba było samodzielnie uwić, co do najłatwiejszych nie należało przyznała Justyna.
Stopień trudności wicia był różny i każdy z uczestników wydarzenia oceniał go samodzielnie. To co trudność sprawiło jedny, dla drugich było łatwe i przyjemne.
Samodzielnie swoje wianki uwiły również panie z miejscowego KGW. W uwitych przez nie wiankach nie zabrakło lokalnych akcentów.
Program wydarzenia był naprawdę bogaty w atrakcje. Nie zabrakło w nim widowiskowego pokazu słowiańskich obrzędów w wykonaniu grupy Słowiańskie Bajduły „Jaga”, co przybliżyło uczestnikom dawne wierzenia i zwyczaje związane z nocą świętojańską. W programie znalazły się również wróżby, rzucanie wianków na wodę oraz wspólne biesiadowanie przy ognisku. O kulinarną oprawę wydarzenia zadbały niezawodne Szydłowianki, serwując smaczne regionalne potrawy i domowe specjały.
Organizatorzy imprezy przygotowanym programem zachęcili do udziału w wydarzeniu, gości nie tylko z Szydłowa.
Choć aura nie była sprzymierzeńcem organizatorów, atmosfera wydarzenia i zaangażowanie uczestników sprawiły, że tegoroczna Szydłowska Noc Świętojańska będzie kolejnym wydarzeniem jakie na długo zapisze się w pamięci wszystkich jej uczestników.





























