II Ogólnopolski Wyścig Kolarski o Puchar Wójta Gminy Wilczyce przyciągnął 100 zawodników z całej Polski. Na trasach w Wilczycach nie brakowało sportowych emocji, dynamicznych akcji i zaciętej rywalizacji zarówno wśród licencjonowanych kolarzy, jak i amatorów oraz najmłodszych uczestników.
Jak podkreślił prezes UKS Wilczyce Maciej Gajda organizacja takiego ogólnopolskiego wyścigu to duże przedsięwzięcie logistyczne, ale takiego kolarskiego wydarzenia w regionie brakowało, dlatego warto je było zorganizować.
Taki sukces wydarzenia nie jest przypadkowy.
W gminie Wilczyce od ponad 10 lat z powodzeniem działa szkółka kolarska, która wychowuje młode talenty i promuje aktywny styl życia. Dzięki jej działalności kolarstwo na stałe wpisało się w sportową tradycję gminy, a organizowane zawody cieszą się coraz większym zainteresowaniem zawodników i kibiców. Swoje kolarskie umiejętności w Wilczycach trenuje Tymoteusz, który przyznaje, że to sprawia mu wiele radości i satysfakcji.
Kacper kolarstwo traktuje jako hobby. Swoją przygodę w szkółce w Wilczycach rozpoczął trzy miesiące wcześniej.
Katarzyna Łukawska sekretarz gminy Wilczyce przyznaje, że takie wydarzenia świetnie promują gminę i sport na zewnątrz przy okazji integrując mieszkańców.
W tegorocznej rywalizacji w różnych kategoriach wiekowych stanęło 100 młodych uczestników, którzy swoje kolarskie umiejętności szlifują nie tylko w regionie, ale w różnych zakątkach Polski. Do pokonania czekała na nich wymagająca trasa.
Trasa była wymagają, dlatego jak podkreśla główny sędzia wyścigu w rywalizacji najważniejsze jest bezpieczeństwo uczestników.
Na trasie liczył się też czas i odpowiednia taktyka.
Kuba, który do Wilczyc przyjechał z Grodziska Mazowieckiego przyznał, że oprócz dobrego przygotowania technicznego w wyścigu liczy się również dobre nastawienie.
Jako pierwsze w wyścigu wystartowały przedszkolaki i dzieci z klas I – III. Następnie na linii startu stanęli Żaki, Młodziki, Junior Młodszy i Amatorzy. Jak przyznał 10 letni Miłosz, który na mecie pojawił się jako pierwszy przez całą trasę towarzyszyły mu emocje zdrowej, sportowej rywalizacji.
Zmaganiom młodych kolarzy przyglądał się weteran kolarstwa i Mistrz Polski w Kolarstwie Czesław Gardian.
Jak podkreślił w rozmowie z nami Pan Marian, który w niedzielę mocno dopingował startujących kolarzy ukształtowanie terenu w gminie Wilczyce sprzyja w kolarskim treningu.
Po raz kolejny organizowany wyścig potwierdził, że Wilczyce są ważnym punktem na kolarskiej mapie regionu i kraju. Dlatego jak zapewniają organizatorzy nie może go zabraknąć również w kolejnych latach.





































