Rada Gminy Wojciechowice jednogłośnie udzieliła wójtowi Szymonowi Sidorowi wotum zaufania oraz absolutorium z wykonania budżetu za 2025 rok. Za przyjęciem obu uchwał głosowało 14 radnych.
Miniona sesja chociaż była jedną z najważniejszych sesji w roku minęła spokojnie. Dyskusji jednak nad głosowaniem nie zabrakło na poprzedzających sesję komisjach zauważył przewodniczący Rady Gminy Wojciechowice Zbigniew Dragan.
Podczas sesji podsumowano najważniejsze działania samorządu w minionym roku. Wśród kluczowych inwestycji znalazły się zadania drogowe, wymiana lamp oświetlenia ulicznego oraz przedsięwzięcia realizowane w ramach funduszu sołeckiego. Za największą i najbardziej wyczekiwaną inwestycję uznano budowę oczyszczalni ścieków oraz działania związane z modernizacją gospodarki ściekowej i kanalizacyjnej.
W trakcie dyskusji radni zwracali uwagę na problem rosnącego bezrobocia, szczególnie wśród młodych mieszkańców gminy. Wskazywano, że jest to jedno z największych wyzwań, przed którymi stoi obecnie samorząd.
Jak podkreślił wójt Wojciechowic po uzyskanym absolutorium taki wynik głosowania radnych jest efektem dobrej współpracy.
Dobrą i konstruktywną współpracę wójta z radnymi chwalą również sami radni.
Jak widać na przykładzie Wojciechowic współpraca i konstruktywna rozmowa popłaca również jeśli chodzi o działalność samorządową. Wtorkowe spotkanie radnych zakończył słodki poczęstunek wieńczący obrady jednej z najważniejszych sesji w roku.





















