Niepubliczne Technikum im. generała Władysława Andersa w Opatowie Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kielcach uatrakcyjnia ofertę edukacyjną. W ostatnim czasie placówka zawarła porozumienia z czterema firmami i instytucjami.
Szachy rozwijają i uczą strategii
Szkoła podpisała porozumienie ze Świętokrzyskim Związkiem Szachowym. Dzięki temu jej uczniowie będą mogli m.in. toczyć szachowe pojedynki w ramach ligi, którą chce szkoła utworzyć. Placówka będzie organizowała też turnieje królewskiej gry.
– Wchodzimy aktywnie w szachy – mówi Joanna Młynarska, dyrektor Niepublicznego Technikum im. generała Władysława Andersa w Opatowie Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kielcach. -Mamy powołaną szkolną drużynę szachową, chcemy stworzyć ligę szachową. Stawiamy na szachy, bo szachy dla informatyków i dla stylistów, to nie tylko zabawa, ale przede wszystkim rozwijanie intelektu, rozwijanie myślenia strategicznego, planowanie, a to wszystko jest niezbędne w ich przyszłym życiu.
E-sportowcy otrzymają wsparcie
Umowę o współpracy opatowska placówka zawarła z Polskim Towarzystwem Treningu Mentalnego. Studenci Staropolskiej Akademii Nauk Stosowanych w Kielcach będą mogli odbywać w szkole praktyki, a e-sportowcy będą mieli zapewnione wsparcie psychologiczne.
– Wprowadzamy do szkoły wsparcie psychologiczne w zakresie kontrolowania i wsparcia emocji, panowania nad emocjami, redukcją stresu – mówi Joanna Młynarska. -Mamy w szkole drużynę e-sportową. Organizujemy od sześciu lat zawody e–sportowe pod nazwą „Esport Challenge”. Wsparcie uczniów nie tylko naszych, ale uczniów startujących w takich zawodach jest niezbędne, bo rywalizacja wzbudza emocje. Będziemy mieć regularne warsztaty i zajęcia prowadzone przez pana dr. Marka Graczyka.
Dr Marek Graczyk jest dziekanem Instytutu Psychologii w Staropolskiej Akademii Nauk Stosowanych w Kielcach oraz prezesem Polskiego Towarzystwem Treningu Mentalnego.
Pokłosie poprzedniej umowy
Aby zapisy poprzedniej umowy mogły być w pełni wypełnione opatowskie technikum podpisało porozumienie o współpracy ze Staropolską Akademią Nauk Stosowanych w Kielcach z wydziałem psychologii.
Projekty w wirtualnym świecie
Umowa z CinematicVR umożliwi uczniom opatowskiej szkoły korzystanie z oprogramowania i sprzętu pozwalającego na oglądanie kolekcji znanych projektantów ale także i swoich projektów.
Uczniowie klas: technik stylista i technik przemysłu modowego będą mogli za pomocą specjalnej aplikacji i kamery do wykonywania fotografii w 360 i 180 stopniach będą mogli swoje prace zobaczyć w wirtualnym świecie.
Dzięki kamerce i aplikacji uczniowie kierunku technik stylista i technik przemysłu modowego będą mogli zobaczyć efekty swojej pracy ale również będą mogli je zobaczyć inni.
– Dostaliśmy oprogramowanie, aplikacje i sprzęt żeby takie wydarzenia jak dzisiejszy pokaz mody mogły się zadziać w wirtualnej rzeczywistości. Żeby nasi uczniowie np. mogli wejść na pokaz mody projektanta Zienia i innych zdygitalizowanych projektantów z którymi ta firma współpracuje –dodała dyrektor J. Młynarska.





