0.9 C
Sandomierz
niedziela, 10 grudnia, 2023
REKLAMA
Strona głównaOświataSprawa byłego dyrektora z Ożarowa w prokuraturze

Sprawa byłego dyrektora z Ożarowa w prokuraturze

Zarząd Powiatu Opatowskiego złożył zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia czynów zabronionych przez byłego dyrektora Zespołu Szkół w Ożarowie im. Marii Skłodowskiej-Curie. Na razie nie wiadomo, jakie kroki podejmie prokuratura.

„W związku z zakończoną kontrolą Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu w Opatowie w Zespole Szkół w Ożarowie im. Marii Skłodowskiej-Curie i wykryciu w niej szeregu nieprawidłowości, w dniu 13 stycznia 2023 r. zostało skierowane do Prokuratury Okręgowej w Kielcach zawiadomienie o możliwości popełnienia czynów zabronionych przez byłego Dyrektora Szkoły na szkodę w wielkich rozmiarach Powiatu Opatowskiego”

– TAKA INFORMACJA DOTARŁA DZIŚ DO NASZEJ REDAKCJI.

O tym, że władze powiatu opatowskiego złożą zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez byłego dyrektora ożarowskiej szkoły mówili podczas ubiegłorocznej sesji budżetowej starosta Tomasz Staniek i Andrzej Gajek, członek zarządu powiatu.

W zawiadomieniu zarząd wskazuje, że dyrektor mógł popełnić czyn zabroniony na szkodę w wielkich rozmiarach. Na chwilę obecną nie wiadomo o jakie kwestie konkretnie chodzi.

Czy wobec byłego dyrektora szkoły w Ożarowie wszczęte zostanie postępowanie, zdecyduje prokuratura. Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach prok. Daniel Prokopowicz powiedział nam, że jak tylko ustali na jakim etapie jest sprawa, to poinformuje naszą redakcję. Do czasu publikacji artykułu nie otrzymaliśmy zwrotnej informacji.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

spot_img
Jerzy Strzyż | j.strzyz@stv.info
Jerzy Strzyż | j.strzyz@stv.infohttps://stv.info/
Dziennikarz STV.INFO. Z mediami związany prawie całe życie. Przez kilkanaście lat redaktor naczelny "Wiadomości Świętokrzyskich"
REKLAMA
NOVIS24PL

OBSERWUJ NAS

7,855PolubieniaLubię to
148ObserwującyObserwuj
880SubskrybującySubskrybuj
REKLAMA
SlawomirGagorowski

Z TEGO TYGODNIA

Sandomierz
zachmurzenie duże
0.9 ° C
1.2 °
0.9 °
89 %
2.8kmh
100 %
niedz.
1 °
pon.
2 °
wt.
3 °
śr.
2 °
czw.
2 °

NAJPOPULARNIEJSZE

REKLAMA
NASTERNAK

OSTATNIE KOMENTARZE