-2.4 C
Sandomierz
wtorek, 28 listopada, 2023
REKLAMA
Strona głównaKulturaKolędowanie, które łączy pokolenia. W Wilczycach pielęgnują świąteczną tradycję

Kolędowanie, które łączy pokolenia. W Wilczycach pielęgnują świąteczną tradycję

W Wilczycach łączą pokolenia i pielęgnują tradycję wspólnego kolędowania. Czwartkowe przedpołudnie przyciągnęło do Centrum Kultury w Wilczycach seniorów z miejscowego klubu i uczniów szkół podstawowych z terenu gminy. Seniorzy, którzy odgrywają znaczną rolę w lokalnej społeczności, tym razem także zaangażowali się we współtworzenie kolejnej już edycji Przeglądu Kolęd i Pastorałek.  Seniorzy wystawili przepiękne jasełka, nad którymi przygotowania zajęły blisko miesiąc. Chwilę później najmłodsi mieszkańcy pełni zaangażowania wyśpiewali dobrze znane kolędy i świąteczne piosenki.

Trzeba przyznać, że Lidia Rutkowska, kierownik miejscowej biblioteki to magnes, który przyciąga do siebie ludzi pełnych zapału i chętnych do wspólnego tworzenia życia kulturalnego. Szefowa instytucji przyznała, że Wilczyce to mała gmina, ale pracownicy biblioteki pełni zaangażowania, starają się dbać o spajanie lokalnej społeczności, a w tym przypadku podtrzymywanie świątecznych tradycji.

REKLAMA
PILKINGTON

Od ponad dwudziestu lat w Wilczycach organizowany jest Przegląd Kolęd i Pastorałek. Wójt Robert Paluch przyznał, że dumny jest z tego, że w niewielkiej gminie życie kulturalne się rozwija. Dodał, że świąteczny przegląd kolęd to wydarzenie międzypokoleniowe. To tutaj, na wspólnej scenie prezentują się najstarsi i najmłodsi.

Wystawienie jasełek wymagało od seniorów wielu przygotowań. Wspólnie z nimi w przedstawieniu udział wzięły członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Wilczycach. Jak przyznały panie Katarzyna Więckowska i Agnieszka Rutkowska współpraca układała się świetnie, a wielu z dzisiejszych aktorów ma już doświadczenie na scenie.

REKLAMA

Najmłodsi uczniowie, zupełnie bez tremy przed publicznością zaśpiewali znane polskie kolędy i świąteczne piosenki. Nie zabrakło też odpowiednich stylizacji i kostiumów. Organizatorka świątecznego przeglądu muzycznego przyznała, że współpraca ze szkołami układa się świetnie. Właśnie dzięki zaangażowaniu dzieci i młodzieży organizowane w gminie wydarzenia cieszą rodziców i wszystkich mieszkańców.

Na zakończenie świątecznego wydarzenia, młodzi artyści w stronę seniorów skierowali życzenia z okazji nadchodzącego Dnia Babci i Dziadka. Na ich ręce trafiły drobne upominki, a seniorzy podziękowali za pamięć i zapewnili, że odwdzięczą się 1 czerwca.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

spot_img
Piotr Andryka | p.andryka@stv.info
Piotr Andryka | p.andryka@stv.infohttps://stv.info
Dziennikarz STV.INFO. Z mediami związany kilka lat, realizujący swój zawód z wielkim zaangażowaniem i pasją.
REKLAMA
NOVIS24PL

OBSERWUJ NAS

7,795PolubieniaLubię to
146ObserwującyObserwuj
854SubskrybującySubskrybuj
REKLAMA
SlawomirGagorowski

Z TEGO TYGODNIA

Sandomierz
słabe opady śniegu
-2.4 ° C
-1.9 °
-2.4 °
95 %
0.9kmh
100 %
wt.
-3 °
śr.
-1 °
czw.
-0 °
pt.
-1 °
sob.
-0 °

NAJPOPULARNIEJSZE

REKLAMA
NASTERNAK

OSTATNIE KOMENTARZE