-3.3 C
Sandomierz
niedziela, 3 grudnia, 2023
REKLAMA
Strona głównaSpołeczeństwoPełne ciepła i radości śniadanie wielkanocne. Sala w Lipniku pękała w szwach

Pełne ciepła i radości śniadanie wielkanocne. Sala w Lipniku pękała w szwach

Około 300 osób skorzystało z zaproszenia Andrzeja Grządziela, wójta gminy Lipnik i zasiadło do wspólnego wielkanocnego stołu. Uroczyste, pełne ciepła i radości spotkanie odbyło się w sali sportowej szkoły w Lipniku.

Wójt Andrzej Grządziel pospieszył do uczestników ze świątecznymi życzeniami.

REKLAMA
PILKINGTON

Były popisy wokalne młodych, utalentowanych artystów. Rozstrzygnięto konkursy: na najsmaczniejszy żurek, najpiękniejszą palmę oraz pisanki wykonane sposobem tradycyjnym i nowoczesnym.

Zanim rozpoczęto degustację przygotowanych przez koła gospodyń potraw, zgodnie z tradycją ks. Paweł Goliński, proboszcz parafii Włostów pobłogosławił pyszności. Kapłan podkreślił, że spotkanie z drugim człowiekiem jest istotne i ważne.

REKLAMA

Społeczeństwo gminy Lipnik potwierdziło słowa księdza Pawła, że jest rzeczywiście spragnione takich spotkań i zapełniło salę do ostatniego miejsca. Z tak dużej frekwencji zadowolenia nie krył wójt Andrzej Grządziel.

Wójt Lipnika podkreślił, że inicjatywa organizacji śniadania wielkanocnego wyszło od samorządu ale także od mieszkańców.

To, że społeczność gminy oczekiwała takiego spotkania potwierdziła Danuta Nowosielska.

Pod wrażeniem frekwencji był Marek Kwitek, poseł na Sejm RP. Parlamentarzysta dodał, że wspólne świąteczne śniadanie, to jakże piękne kultywowanie tradycji.

Wszelkiego dobra, pomyślności radosnego alleluja i radosnych, rodzinnych spotkań przy stole, życzył poseł Kwitek.

Stoły były zastawione tradycyjnymi świątecznymi potrawami. Mięsiwa, wędliny, sałatki, pasztety, serniki, baby wielkanocne przygotowały jak zwykle niezawodne koła gospodyń. 

Podczas spotkania rozstrzygnięto konkursy na najładniejszą palmę wielkanocną i najsmaczniejszy żurek. Aby jurorzy mieli co oceniać zadbały koła gospodyń wiejskich.

Jurorzy konkursów mieli trudne zadanie wyłonienia zwycięzców. Wójt Andrzej Grządziel i sekretarz Wojciech Zdyb po degustacji 12 żurków, podkreślili ich smakowe walory i uznali, że wszystkie zasługują na miano najsmaczniejszego. Podobną decyzję podjęli jurorzy konkursu na najładniejszą palmę i pisanki.

Wydarzenie umiliły występy artystyczne.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

spot_img
Jerzy Strzyż | j.strzyz@stv.info
Jerzy Strzyż | j.strzyz@stv.infohttps://stv.info/
Dziennikarz STV.INFO. Z mediami związany prawie całe życie. Przez kilkanaście lat redaktor naczelny "Wiadomości Świętokrzyskich"
REKLAMA
NOVIS24PL

OBSERWUJ NAS

7,818PolubieniaLubię to
147ObserwującyObserwuj
864SubskrybującySubskrybuj
REKLAMA
SlawomirGagorowski

Z TEGO TYGODNIA

Sandomierz
słabe opady śniegu
-3.3 ° C
-1.6 °
-3.5 °
95 %
2.7kmh
100 %
niedz.
-1 °
pon.
-5 °
wt.
0 °
śr.
-4 °
czw.
-2 °

NAJPOPULARNIEJSZE

REKLAMA
NASTERNAK

OSTATNIE KOMENTARZE