O arteterapii mówi się, że jest leczniczą mocą sztuki. Rzeźba, malarstwo, taniec czy śpiew otwierają nam dostęp do naszego wnętrza: emocji, potrzeb, lęków. Arteterapia jest dobra dla każdego i w każdym wieku: mogą z niej korzystać dzieci, osoby dorosłe i seniorzy. Jak działa ten rodzaj psychoterapii? O tym mają okazję przekonać się beneficjenci projektu „Sukces potęgą możliwości”, który jest kolejnym projektem realizowanym przez Caritas Diecezji Sandomierskiej z myślą o osobach niepełnosprawnych.
Warto podkreślić, że arteterapia pomaga nie tylko w przypadkach chorej duszy – nieoceniona bywa również w leczeniu chorób fizycznych. Jak wyjaśnia Anna Szczepańska prowadząca zajęcia w ramach wspomnianego projektu na tym etapie uczestniczy zajęć mierzą się z jedną z form terapii przez sztukę, a mianowicie mamy tutaj do czynienia z biblioterapią.
Do tej pory największym zainteresowaniem na tych zajęciach cieszył się cykl spotkań z z Błażejem i Cyrylem na postawie książki pt. „Wiewiórki, które nie chciały się dzielić”. Dlaczego? To wyjaśnia przed naszą kamerą Anna Szczepańska.
Projekt „Samodzielność potęgą możliwości” jest działaniem kilkuletnim i obejmuje swoim wieloaspektowym wsparciem dzieci i młodzież z niepełnosprawnościami przed osiągnięciem 18 roku życia. W realizacji tego działania sandomierskiej Caritas pomaga dofinansowanie przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.