0.9 C
Sandomierz
niedziela, 10 grudnia, 2023
REKLAMA
Strona głównaKulturaWernisaż wystawy rzeźby Zenona Bednarskiego. Hobby pochłonęło artystę

Wernisaż wystawy rzeźby Zenona Bednarskiego. Hobby pochłonęło artystę

Wernisaż wystawy rzeźby Zenona Bednarskiego, odbył się 21 kwietnia w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Zawichoście. W wydarzeniu wzięli udział m.in.: Katarzyna Kondziołka burmistrz Zawichostu, Marek Grzyb, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej wraz z radnymi, Patrycja Sus, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Zawichoście wraz z pracownikami, rodzina, przyjaciele, znajomi artysty oraz mieszkańcy miasta i gminy Zawichost.

Spotkanie rozpoczęło się do przedstawienia przez Patrycję Sus, dyrektor MGOK Zawichost sylwetki i dorobku artystycznego bohatera wernisażu. Katarzyna Kondziołka, burmistrz Zawichostu pogratulowała Zenonowi Bednarskiemu ogromnego talentu i życzyła dalszej, nieustającej działalności artystycznej w zdrowiu i szczęściu.

REKLAMA
PILKINGTON

Po miłym przywitaniu, głos zabrał sam Zenon Bednarski. Artysta ze szczegółami, w bardzo ciekawy sposób, opowiadał o swojej działalności.

Wpadł mi do rąk kawałek drewna i zainspirował mnie kształtem

Zenon Bednarski

Pomyślałem, że mogę z niego wykonać jakąś figurę. I tak zaczęło się moje hobby, w którym się realizuję, wypełniam nim swój wolny czas. Wykonałem już ponad 300 rzeźb, najczęściej z lipy, dębu, jesionu, akacji. Drewno sezonuję, kupuję z tych okolic. Wykonuję pracę, wchodzę w relację z rzeźbą, nawiązuję z nią kontakt, rozmawiam z nią, mówię do niej, uśmiecham się.

Zenon Bednarski

Samo drewno, jak twierdzi rzeźbiarz podpowiada mu, co z niego usunąć, co zostawić. Praca nad rzeźbą zajmuje mu dużo czasu, zwłaszcza, kiedy pracuje nad miniaturami. Wykonuje płaskorzeźby: św. Jana Pawła II, ostatniej wieczerzy, świętej rodziny i jej postaci oraz zwierząt.

REKLAMA

Miłym akcentem było losowanie kilku rzeźb wykonanych przez pana Zenona. Szczęśliwcy cieszyli się z dzieł przedstawiających ludzkie postaci.

Wystawę można oglądać do 5 maja w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Zawichoście.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

spot_img
REDAKCJA | redakcja@stv.info
REDAKCJA | redakcja@stv.infohttps://stv.info/
STV.INFO - Twój nowy portal informacyjny. Jesteśmy wszędzie tam, gdzie dzieją się rzeczy ważne dla Ciebie.
REKLAMA
NOVIS24PL

OBSERWUJ NAS

7,855PolubieniaLubię to
148ObserwującyObserwuj
880SubskrybującySubskrybuj
REKLAMA
SlawomirGagorowski

Z TEGO TYGODNIA

Sandomierz
zachmurzenie duże
0.9 ° C
1.2 °
0.9 °
89 %
2.8kmh
100 %
niedz.
1 °
pon.
2 °
wt.
3 °
śr.
2 °
czw.
2 °

NAJPOPULARNIEJSZE

REKLAMA
NASTERNAK

OSTATNIE KOMENTARZE